Egyéb motorsport

Red Bull Rookies Cup – Kolumbiai pole, Görbe Soma fejlődött

A szezon első két versenyén győzedelmeskedő David Alonso szerezte meg a pole pozíciót a Red Bull Rookies Cup jerezi fordulójának helyszínén, míg Görbe Soma ezúttal a 20. rajtkockából várhatja a szombati első futam rajtját.
Nagyon úgy tűnik, hogy David Alonsonak nagy lendületet adott a portimaói két győzelem, hiszen a kolumbiai motoros a jelek szerint átmentette ellenállhatatlan formáját Jerezbe is. Ő szerezte meg ugyanis a mai napon a sorozat második nagydíjának pole pozícióját legfőbb riválisa Daniel Holgado előtt. Alonso két győzelemmel, hibátlanul, 50 ponttal vezeti a ponttáblázatot, mögötte 33 egységgel Alonso a második, míg Moreira a harmadik, aki mintha csak ehhez akart volna igazodni akkor, amikor a harmadik rajtpozíciót szerezte meg. Sokat fejlődött Portimao óta az olasz Filippo Farioli is, hiszen ő egy tizenegyedik és egy tizennyolcadik hellyel kezdte a szezont, most viszont a negyedik rajtkockából várhatja a hétvégi futamokat.
Előrébb lépett a mezőny egyetlen magyar motorosa is: Görbe Soma Portugáliában az utolsó előtti (25.) helyről indult, az időmérőn futott legjobb köre pedig 3,6 másodperccel volt lassabb a legjobb körtől. Soma most ehhez képest 20. lett, lemaradása pedig 2,4 szekundum. Bízunk benne, hogy a futamon esetleg tovább tud gyorsulni és pár helyet nyerve még közelebb kúszhat a pontszerző pozíciókhoz.

A Red Bull Rookies Cup első versenyét szombaton 17.15-kor, a második futamot pedig vasárnap 15.30-kor rendezik. Természetesen mindkét viadalt online élőben közvetíti a Red Bull TV.