Rossi és Marini nyerték az évzáró flat-track buliversenyt

Hétvégén rendezték a MotoGP-sztárokkal teletűzdelt flat-trackversenyt Rossi szülővárosában.
P1race.hu 2021.12.07. 15:30:24
Olvasási idő: 3 perc
December első hétvégéjén rendezték meg az olaszországi Tavulliában, Valentino Rossi saját versenypályáján az évzáró bulifutamnak számító flat-track versenyt, a „Bajnokok 100 kilométere” nevű viadalt.
A versenyen hagyományosan elindul a „házigazda” Valentino Rossi, valamint a VR46 Academy tagjai, de számos más, aktív és visszavonult MotoGP-versenyző is jelenlétét teszi. Elsősorban olaszok indulnak el, de más nemzetek is képviseltetik magukat: ezúttal is volt egy komoly spanyol kontingens, olyan nevekkel mint Jorge Lorenzo, Maverick Vinales, Alex Rins, Iker Lecuona, vagy Tito Rabat. De itt volt két brit motoros: Chaz Davies és John McPhee is, hogy a brazil Diogo Moreirát ne említsük. De tiszteletét tette még az amerikai szuperkrossz-legenda Jeremy McGrath is.

A Doktor tulajdonában lévő Motor Ranch, Tavullia mellett

Szombaton rendezték az ún. Amerikai versenyt („L’Americana”), amelyen csak az oválrészt használták a pályából. Itt kieséses rendszerben versenyeztek: több selejtezőfutamot rendeztek, amelyek végén két versenyző mindig kiesett. A döntőt Luca Marini nyerte Valentino Rossi és Celestino Vietti előtt.

A "L'Americana" dobogója

Vasárnap jött a főfutam, a Bajnokok 100 kilométere („100km dei Campioni”). Itt a versenyzők párba rendeződve indultak. Hagyományos, Le Mans-i rajtot követően 50 kört tettek meg a két kilométeresre kialakított nyomvonalon, és öt körönként cseréltek.

A Doktor fut a motorhoz...

... amit a csapattárs Marini tart

Az első rajthelyet a Rossi-Marini páros szerezte meg, és a visszavonuló világbajnok rajtolt elsőként, de az első kört már Elia Bartolini zárta az élen. A futamot végül a Rossi-Marini páros nyerte meg annak ellenére, hogy Luca Marini elesett a második menetében, és csak 12 körrel a vége előtt tudta leelőzni az élen álló Stefano Manzit, akinek így be kellett érnie a második hellyel a csapattárs Elia Bartolinival egyetemben. A harmadik helyért nagy csata folyt a Mattia Pasini – Lorenzo Baldassari és a Marco Bezzecchi – Andrea Migno páros között, amelyet végül az előbbi szerzett meg, mivel Bezzecchi pár kilométerrel a cél előtt elesett.
A bulihangulatot jelzi, hogy a dobogósoknak babérkoszorú helyett kolbászt raktak a nyakába, a „serleg” pedig egy jó darab érlelt sonka volt.