MotoGP Sepang Teszt
Superbike Aragon

San Juan – Cluzel veretlen maradt Argentínában, Sebestyén idei legjobb eredményét szerezve 7.

Horváth Ádám 2021.10.16. 19:41:37
Noha a rajtnál elveszítette az első helyet a pole pozícióból rajtoló Cluzel, mivel Öncü megelőzte az első kanyarig, a francia versenyző az első adandó alkalommal visszaelőzte, majd minden kétséget kizárt a verseny alatt afelől, hogy ezen a pályán, és ezen a hétvégén eddig verhetetlen.

Odendaal a 3. helyen volt mögöttük az első körökben, de fokozatosan lemaradt, majd elkezdett egyre többet hibázgatni, amivel rengeteg pozíciót hátraesett. Ezt követően a csapattárs, Sebestyén Péter mögött is találta magát, mivel a magyar versenyző a futam elején az 5. helyen motorozott. Odendaal ráadásul az első előzési kísérletét követően ismét szélesen fordult, és visszaesett. Ennek következtében nemcsak az első hármasról, de még Aegerterről is kezdtek leszakadni. A futam másodi kfelében aztán Odendaal megtalálta a tempót, de ez már csak Aegerter utoléréséhez volt elég.

Az elején Öncü nem tudta tartani a tempót, ennek következtében Gonzalez átvette tőle a 2. helyet, de a török versenyző így is maradt a dobogós pozícióban. Sebestyén Petit De Rosa és Debise is megelőzte, ám De Rosa 4 körrel a vége előtt elesett, így Peti a végén visszaszerezte a 7. helyet. Aegerter még próbálta Odendaaltól visszavenni az elvesztett 4. helyet, de az előzési kísérlet balul sült el, így összességében 2 ponttal csökkent az előnye, ami 3 futammal a vége előtt 52 pont (ebből ha 50-et megtart holnap, akkor világbajnok).

Cluzel győzelme pályafutása 60. Supersport dobogója, Öncü pedig Lucas Mahias után mindössze a 2. pilóta, aki nem Yamahán ülve szerzett dobogót San Juanban.