MotoGP Sepang Teszt
Superbike Aragon

Silverstone - Fenati győzelmével teljes olasz dobogó született

Romano Fenati gyakorlatilag raj-cél győzelmet aratott Silverstone-ban, miközben a második helyen és a harmadik helyen is egy-egy honfitársát intették le Niccolo Antonelli és Dennis Foggia személyében.
Forgó Ariel János 2021.08.29. 13:16:19
A Moto3-asok silverstone-i futama magyar idő szerint 12:20-kor, a hétvége során eddig megszokott felhős, 16 fokos időben rajtolt. A startot Fenati kapta el a legjobban, majd vezetésével egy olasz „alakulat” állt az élre mögötte Antonnellivel és Mignoval. Később a negyedik pozícióba Foggia zárkózott fel, azonban a 17 körös futam során ő már csak az üldöző bolyt tudta vezetni az első hármas mögött három másodperccel. 12 körrel a leintés előtt Migno technikai gondok miatt feladni kényszerült a versenyt, így a futamgyőzelem eldöntése az élen haladó kettősre (Fenati és Antonelli) maradt. Mindeközben a világbajnoki cím két fő esélye, Acosta a 22. helyről rajtolva a tizenharmadik pozícióig verekedte előre magát, míg Garcia a 24. rajthelyet egy 14-re tudta javítani. Szépen zárkózott vissza a hazai pályán motorozó John McPhee is, aki a rajtot követően az utolsó helyig esett vissza, azonban a verseny felénél már 12. volt. A mezőny alapvetően három fő bolyra szakadt: Az elejében a Fenati – Antonelli kettős három és fél másodperccel haladt az őket üldöző hét versenyző (Guevara, Foggia, Binder, Masia, Suzuki, Öncü és Rossi), előtt, majd hét és fél másodperces hátrányban következett egy még nagyobb boly, ahol a tizedik helyen szinte mindenki megfordult a verseny során, kezdve Acostatól, Garcian át, McPheeig, vagy éppen Salacig és számos más motorosig.

Pedro Acosta ezúttal nem tudott bravúros zárkózást bemutatni, igaz legfőbb ellenfele Sergio Garcia pontot sem szerzett

Az utolsó négy körben a harmadik helyért küzdő üldözők közül Foggia és Guevara kissé ellépett a többiektől, az élen viszont változatlan volt a helyzet Fenati vezetésével, mögötte szorosan Antonellivel. A verseny alakulása nyomán számítani lehetett rá, hogy Antonelli az utolsó körre tartogatja a támadást, vagyis a legvégén dől majd el a győzelem sorsa. Ez bizonyos tekintetben így is történt, azonban mégsem úgy, ahogy gondoltuk volna, hiszen Fenati az utolsó kört egy másodperccel Antonelli előtt kezdte meg, egyszóval a végére bebiztosította magának az első helyet. Az Avintia VR46 motorosára ráadásul a legvégére megérkezett Guevara és Foggia, de Antonelli őket még tisztes távolban tudta tartani. A második hely végül Antonellié, míg a harmadik Foggia-é lett, melynek köszönhetően egy teljes olasz dobogót áthattunk. A világbajnoki éllovas Pedro Acostát a tizenkettedik helyen intette le a kockás zászló, mely a spanyol idei eddigi legrosszabb eredménye. Az Ajo Motorsport versenyzőjének legfőbb riválisa, Sergio Garcia mindössze tizenhetedik lett, vagyis a vb-tabella második helyezettje pontot sem szerzett.