Moto3

Suzuki a futamot is behúzta, Arenas bukott

A japán versenyző végig magabiztos volt az élen, McPhee és Vietti a dobogón. Arenas nagyot bukott.
A Moto3 második jerezi futamát Tatsuki Suzuki kezdhette a pole-pozícióból, aki remekül rajtolt és az első helyen jött el Ai Ogura előtt. A hatodik kanyarban már Gabriel Rodrigo jött előre a második helyre, egy körrel később pedig Raul Fernandez ugrott az élre a negyedik pozícióból. A harmadik körben Suzuki visszavette az első helyet, valamint a 25. helyről rajtoló Darryn Binder már a top10-be zárkózott.

Az első pár kör után 12 versenyző kezdett ellépni a mezőnytől, a meglepetés az előző heti futamhoz képest a Sky Racing motorosainak teljesítménye volt, Celestino Vietti csak a 13., míg Andrea Migno a 18. helyet foglalta el. A nyolcadik körben Migno össze is akadt Ayumu Sasakival, miután mindkét versenyző bukott, majd az élen Jaume Masia esett el és magával vitte Ogurát is.

A verseny második feléhez érve John McPhee kezdett erős tempót diktálni, de továbbra is Suzuki haladt az élen, valamint Vietti visszazárkózott az élmezőnybe és már a hetedik helyet foglalta el. Nyolc körrel a verseny vége előtt, az első két futamon győztes Albert Arenas bukott nagyot a 11. kanyarban, de úgy tűnt, hogy szerencsés volt és nem sérült meg a spanyol, nem sokkal később pedig Deniz Öncü is kiesett. Végül hat versenyző maradt az élbolyban és csatázott a dobogóért, de továbbra sem tudta senki átvenni Suzukitól az első helyet.

Az utolsó körben McPhee és Vietti zárkózott a japán versenyző mögé, de megelőzni már nem tudták őt, így Suzuki a futamot is behúzta, mellette McPhee és a nagy felzárkózást mutató Vietti a dobogón. A negyedik helyen befutó Jeremy Alcoba végül büntetést kapott, így a további sorrend: Binder, Rodrigo, Fernandez, Alcoba, Garcia, Yamanaka, Arbolino.