MotoGP Sepang Teszt
Superbike Aragon

Valencia – 52 év után lett ausztrál világbajnoka a középső géposztálynak

Remy Gardner a vb-címet, Raul Fernandez pedig a futamot nyerte meg a szezonzárón. A középső géposztályban utoljára 1969-ban volt világbajnok Kel Carruthers (Benelli) jóvoltából.
Forgó Ariel János 2021.11.14. 13:40:17
A Moto2 12:20-kor kezdődő futamán nem más volt a tét, mint a világbajnoki cím, mely gyakorlatilag félig már Remy Gardner zsebében volt. Azért is mondjuk ezt, mivel amennyiben legfőbb ellenfele, Raul Fernandez megnyeri a szezon utolsó futamát, az ausztrál számára akkor is elegendő a legjobb tizenháromban végezni ahhoz, hogy világbajnok legyen. A rajtot Di Giannantonia kapta ugyan el a legjobban, azonban Corsi az első kanyar kigyorsításánál rögtön visszavette az első helyet. Az első kör izgalmasabb eseményei között volt még Xavi Vierge (jövőre már a Honda gyári Superbike alakulatában versenyez), Bezzecchi, valamint Baldassarri bukása. A balesetek miatt piros zászlóval rögvest megszakították a versenyt, így a mezőny visszatért a boxokba. Miközben kiírták, hogy az újraindított futam 16 körös lesz és az eredeti rajtsorrend szerint engedik majd útjára, a pályamunkások nagy hévvel igyekeztek a baleset helyszínén biztonságossá tenni az aszfaltot és egyben pályarészt.

Az új rajthoz kivétel nélkül mindenki oda tudott állni, hiszen a VR46 alakulat például hihetetlenül gyorsan helyrehozta Bezzecchi (aki ezúttal Rossi 2005-ös sepangi sisakjában versenyzett) motorját, igaz az olasz nem tudta időben elhagyni a boxutcát, így csak a mezőny legvégéről vághatott neki a viadalnak. A pole pozícióból induló Corsi végül nem tudott elindulni a versenyen, emiatt érhető módon lelombozva sétált vissza a boxba a 34 éves olasz. A rajtot így a gyakorlatilag második rajtkockából, mégis elsőként induló Augusto Fernandez kapta el a legjobban, mögötte Raul Fernandezzel és Di Giannantonioval. A világbajnoki pontverseny első helyezettje, Remy Gardner kilencedikként jött el. A következő négy körben, mintha Moto3-as versenyt látnánk olyan oda-vissza előzgetések alakultak ki az élbolyban. A két Fernandez és Di Giannantonio nem kímélve egymást – persze szabályos keretek között maradva – igyekezett minél jobb pozíciót kiharcolni a másikkal szemben. Tizenegy körrel a vége előtt látszottak megszilárdulni a frontvonalak. Di Giannatonio álltaz élre, mögötte Raul és Augusto Fernandezzel, míg a top5-ben még Vietti és Canet követte őket.

Gardner időközben a tizenegyedik helyig esett vissza, azonban ne feledjük, neki egy top13-as helyezés is elég volt ahhoz, hogy világbajnok legyen. Később ez annyiban változott, hogy az előtte haladó Garzo kiesésének köszönhetően az ausztrál egy helyet javítva tízedikként kezdte meg az utolsó négy kört. Ekkora vette át a vezetést Raul Fernandez  Fabio Di Giannantoniotól: A spanyol versenyző innentől végig az első helyen motorozva megnyerte a szezonzárót, míg Remy Gardner biztonsági motorozással a tizedik helyen célba érve lett a 2021-es Moto2-es világbajnok. A top3-at illetően a dobogóra még Di Giannantonio és Augusto Fernandez állt fel.
Végül, de nem utolsó sorban: Raul Fernadnez minden idők legsikeresebb középső kategóriás újonc versenyzője lett azzal, hogy egy szezon során nyolc alkalommal is nyerni tudott - a valenciai volt idei nyolcadik diadala.