Superbike Aragon

Valencia – Bagnaia vezetésével teljes Ducati-dobogó, Rossi 10. hellyel búcsúzik

A Ducati Valentino Rossi búcsúversenyén sajátította ki a pódiumot.
Palencsár Tibor 2021.11.14. 15:45:24
Vasárnap délután két órakor rajtolt el a 2021-es szezon, egyben Valentino Rossi és Danilo Petrucci utolsó MotoGP-futama. A rajtnál simán eljött a pole-ból induló Jorge Martin, a második helyre feljött Jack Miller, a harmadikra pedig Joan Mir, mivel Francesco Bagnaia gyengén rajtolt. A legrosszabb start azonban Johann Zarcoé, aki az ötödik helyről rajtolva a tizedikre esett vissza. Mir a második körben feljött a második helyre, az ötödik helyen lévő Alex Rins pedig Suzuki-szendvicsbe fogta a gyári Ducatikat. A negyedik körben Mir visszaesett a negyedik helyre, miközben Bagnaia feljött másodiknak, mögötte Rins pedig harmadiknak. Ezen kör végén Takaaki Nakagami kiesett. A következő körökben nem volt túl sok változás a pályán, a sorrend nagyjából változatlan volt – jóllehet korántsem volt unalmas a verseny, hiszen az élmenők végig tizedekre voltak egymástól. A tizedik körben azonban Alex Rins kiesett a harmadik helyről:  A következő változás a verseny menetében pedig az volt, amikor a 14. kör végén a célegyenesre fordító kanyarban Bagnaia levadászta az élen álló Jorge Martint: Az első két helyen, bár az olasz és a spanyol végig közel volt egymáshoz, már nem történt változás. A 18. körben Jack Miller leelőzte Joan Mirt, és a futam végéig fokozatosan növelte is a különbséget körönként pár tizeddel. Így végül a Ducati a fennállása során először teljesen kisajátította a dobogót, Davide Tardozziék nagy örömére. A második helyezett Jorge Martin sem búslakodhatott, hiszen ő lett az év újonca, megelőzve Enea Bastianinit. Joan Mir lett a negyedik, a világbajnok Fabio Quartararo az ötödik. Valentino Rossi a top10-ben zárta élete utolsó futamát, hat pontot szerezve. A mezőny másik búcsúzója, Danilo Petrucci az utolsó, 18. helyen fejezte be a Grand Prix-pályafutását.
A levezető körben természetesen minden Valentino Rossiról szólt: Ahogyan a Parc Fermében... és a boxban is: