2024. április 20. 09:56
KezdőlapMoto2Mugello - Canet az első rajtkockában, Pasini a második sorban

Mugello – Canet az első rajtkockában, Pasini a második sorban

A legjobb időjárási körülmények a Moto2-es mezőnyt fogadták az Olasz Nagydíj időmérőjén. Arón Canet köszönte szépen, és pole-ba állt.

Bár az ég nem tisztult még ki teljesen a Moto2-esek időmérőjére, úgy nézett ki, a középső géposztály mezőnye megúszhatja az esőt. A Q1 során a kategóriára oly jellemző módon óriási tülekedés alakult ki a továbbjutó helyekért. Többen is egymásra mutogattak, a leglátványosabb incidens Marchel Schrötter és Keminth Kubo között történt. Az eseten egyébként mindketten rajtavesztettek, ugyanis egyikőjük sem jutott tovább.

Schrötter lemaradása hiába volt csak 222 ezredmásodperc, ez mindössze egy hatodik helyet ért neki a Q1-ben. A pénteki nap során még rendkívül erős cseh újonc, Filip Salač elveszni látszott, ugyanis csak a 9. helyet szerezte meg a Q1 során.

Akire a legkisebb hatással sem volt a körülötte zajló csatározás, az Mattia Pasini volt. A veterán olasz annak ellenére, hogy legutóbb 2020-ban versenyzett utoljára a világbajnokságon, meg tudta nyerni a Q1-et. Mögötte a Marc VDS olasza, Tony Arbolino zárt, így ő is mehetett tovább a második szakaszba. Bár Arbolino lemaradása csak 17 ezred volt, valódi esélye egyszer sem igazán nyílt, hogy ő végezhessen a Q1 élén. Fermín Aldeguer és Marcos Ramírez jutottak még tovább.

Q2

Az időjárás-előrejelzésre várva jó néhány másodperc eltelt, mire a mezőny kimerészkedett a pályára. Mattia Pasini jól kezdte a Q2-t is, a szakasz elején még ő is tudott vezetni. Az olasz aztán idővel elkezdett hátrafelé csúszni, ahogy jöttek a jobbnál jobb köridők, neki az idő előrehaladtával meg kellett elégednie egy tisztes helytállással a Q2-ben.

Akik az egész Q2 során nagyon erősnek bizonyultak, az Arón Canet és Pedro Acosta. A Pons (szponzornevén hivatalosan Flexbox HP40) és az Ajo spanyolja gyakorlatilag folyamatosan egymásnak adogatták a legjobb köröket. Ebbe a hispán különmeccsbe alkalomadtán Sam Lowes tudott még beleszólni.

A pole-pozíciót végül Arón Canet szerezte meg, ráadásul kimondottan kényelmesnek mondható, bő egy tizedes előnnyel. Legjobb köre 1:51.121 volt, ezzel idén másodszor nyert időmérőt. A sérüléséből gyógyulgató spanyol nem 100 százalékos állapotban is stabilan dobogós versenyzőnek mondható, nyernie viszont 2022-ben még nem sikerült – ezt célozhatja meg a holnapi futam során. Mellé az első sorba Acosta és Lowes állhatnak még fel holnap. A második sort két olasz, a vb-éllovas Celestino Vietti és a szabadkártyás Mattia Pasini nyitja, mellettük az összetettben második Ai Ogura kapott még helyet. A tabella negyedik helyezettje, Tony Arbolino csak a 8. pozícióból várhatja majd a piros lámpák kialvását.