2024. április 20. 02:35
KezdőlapMoto2Spielberg - Dixon továbbra is bomba formában

Spielberg – Dixon továbbra is bomba formában

A Team Asia versenyzői pénteken feladták a leckét a mezőny tagjainak Spielbergben. Szombaton vajon ért-e az újabb meglepetés?

A nagy esélyesek, mint Vietti, Canet vagy akár Roberts nem kezdtek túl jól a Red Bull Ringen. Nem kellett sokáig várnunk a következő meglepő névre az élen, Salač ugyanis hamar az élre állt a Moto2-esek harmadik szabadedzésén.

Pedro Acosta szinte már el is felejtette azt a combcsonttörést. A pénteki napot még a Top14-en kívül zárta, ma azonban már a Q2-es esélyesek középmezőnyében húzta a gázt a fiatal spanyol pilóta. Vietti elkezdett egy ígéretes kört, de végül kivezette a motort  pályáról. A MotoGP mezőnyéhez hasonlóan, a középső kategóriában is 20 versenyző motorozott egy másodpercen belül.

Canet és Dixon 15 perccel az edzés vége előtt tempót találtak, így sikerült beverekedniük magukat a Top14-be. A spanyol versenyző nagyszerű körét azonban pályaelhagyás miatt elvették, így újra kiszorult az egyenes ági továbbjutók közül.

Pozitív meglepetés Lorenzo Dalla Porta szereplése volt, aki stabil narancssárga szektorokkal végig a 6-7. hely környékén motorozott.

Navarro és López 7 perccel az edzés leintése előtt beverekedték magukat a legjobb 14 közé. Chantra pedig visszavette a vezetést cseh versenytársától. Pár másodperccel később már Ogura állt az élen.

Vietti szereplése továbbra is csalódást keltő volt, mindössze a 21. helyen haladt. Aki Ajo növendékei jelentős javítást mutattak be, de Fernández elsősége nem tartott sokáig, Arenas szinte azonnal letaszította honfitársát a trónról.

A nagy átrendeződés következtében Canet kiszorult a továbbjutók közül. 3 perccel a vége előtt 2 korábbi Moto3-as világbajnok állt az élen, Arenas és Dalla Porta személyében. Vietti minden próbálkozása hiábavalónak tűnt.

A semmiből Jake Dixon állt az élre, akit a Team Asia versenyzője, Ai Ogura követett. Vietti mindent egy lapra tett fel, és végül a 12. helyre jött fel, de még számos versenytársa volt gyors körön, mikor az olaszt leintették. Végül Vietti nem veszített pozíciót.