2024. április 19. 15:23
KezdőlapMoto2Misano: Viettinek még egy bukás is belefért, övé a pole

Misano: Viettinek még egy bukás is belefért, övé a pole

A Moto3-hoz hasonlóan, a középső kategóriában is meglepő nevek sorakoztak a Q1-es névsorban. A felhők továbbra is jelen voltak a pálya fölött.

Q1

Bendsneyder kezdte a legjobban a Moto2-es kategória első időmérőjét, azonban Corsi bukása keresztül húzta a holland számításait.

Egyre kedvezőbbek lettek a körülmények, így a mezőny nagy részénél megjelentek a piros, illetve narancssárga szektorok. Bendsneyder szárnyalását Roberts és Dalla Porta veszélyeztette, utóbbi végül átvette a vezetést, az amerikai pedig a harmadik helyre jött fel.

A kvalifikáció első szakasza végül nem hozott változást. Dalla Porta, Bendsneyder, Robers és Schrötter jutott tovább.

Q2

Lassan kitisztult az ég a misanói pálya felett, mikor a mezőny tagjai kigurultak az időmérő edzés második szakaszára. Az első gyors kör Viettinek sikerült a legjobban, de Jake Dixon igazi bombakörrel érkezett. Közel 5 tizedes előnye volt a 2. szektorban, de a 4. szektort már nem tudta befejezni, elesett a brit pilóta.

Vietti elsősége nem tartott sokáig. Gyorsan visszaesett a 13. helyre. Aldeguer állt az élen 7 perccel az edzés vége előtt, a nyomában pedig az a Mattia Pasini, aki szabadkátyás lehetőséget kapott erre a hétvégére. Majd Arenas robbantott, és hozta magával Dalla Portát is.

Dixon motorját eközben próbálták rendbe hozni a szerelők, de sorra ingatta mindenki a fejét. Nem láttak visszautat a brit versenyző számára. A 8-as kanyarra fordulva Aldeguer is kénytelen volt befejezni az edzést.

Vietti a 14. helyről próbált javítani. Minimális előnnyel rendelkezett ugyan, de sikerült feljönnie Arenas mögé a második helyre. 3 perccel az edzés vége előtt szinte az összes pilóta neve mellett megjelentek a piros szektorok. Elkezdődött a tűzijáték. Vietti hatalmas előnnyel érkezett, és sikerült átvennie a vezetést. Végül az olasz első helyen fejezte be az edzést, így még egy kicsúszás is belefért.