2024. április 24. 00:40
KezdőlapMoto3Spielberg - Öncü pályacsúccsal kezdte a szombatot

Spielberg – Öncü pályacsúccsal kezdte a szombatot

Nem mindennapi harmadik szabadedzésnek lehettünk szemtanúi. Sasaki körét pályaelhagyás miatt elvették, így Öncü húzta be az FP3-at Spielbergben.

Szombat reggel hasonló körülmények fogadták a Moto3-as pilótákat, mint az első szabadedzésen. Az előrejelzések szerint, a mai programot megviccelheti az eső, így a versenyzők már az edzés elején igyekeztek megjavítani a tegnapi idejüket. Akik számára ez mindenképpen elsődleges cél volt, az Izan Guevara és Sergio García, akik épp, hogy csak befértek az első 14 közé.

Nem is kellett sokáig várni az első piros szektorok megjelenésééig. Egyelőre azonban nem sikerült egyik versenyzőnek sem a javítás, de sokan a körülmények felmérése után gyorsan visszatértek a bokszba, hogy csiszoljanak még a motorok beállításain.

Dennis Foggia és Deniz Öncü elmondták, hogy nagyon tetszik nekik az új sikán, a tapadási viszonyokat szerencsére nem befolyásolta a pályán eszközölt újítás. John McPhee pedig megjegyezte, hogy biztonsági szempontból sokkal előnyösebb a változtatás, de a britnek például kifejezetten nem nyerte el a tetszését, mivel szerinte nincs megfelelő ritmusa az új sikánnak.

22 perccel a vége előtt az első 14 helyezett közül csak Sasaki volt képes javításra. A pilóták szépen lassan visszatértek a pályára és elkezdődött a Moto3-ban már megszokott bolyozás. A vonatozás számos versenyző számára meghozta a javítást. Holgado, Muñoz, Masiá, García és Guevara lépett előre számos pozíciót.

Guevara közel két tizedes előnnyel kezdte meg a következő repülő kört, de végül az utolsó szektorban sokat veszített, csak az 5. helyre tudta felküzdeni magát a spanyol.

Újra bokszkiállás következett. Guevara azonban nem csatlakozott a többiekhez, tiszta kör teljesítése reményében a pályán maradt, ami meghozta gyümölcsét. Saját idejét képes volt megjavítani, így mindössze 53 ezredmásodperccel maradt el Foggiától. A spanyol azonban a hajszálnyi különbség ellenére továbbra is csak 5. volt.

8 perccel a vége előtt Sasaki a semmiből rántott elő egy hatalmas időt, fél másodpercet vert a korábbi éllovas Foggiára. 1.41.311-es körrel nagyszerű kört rakott össze a japán.

Masiá a nagy igyekezetben elesett, jelentősen megütötte magát, míg Sasaki teljes lelki nyugalommal visszatért a bokszba.

A Foggia, Öncü, Moreira vonat azonban még csak most érkezett. Öncü Foggia szélárnyékában érkezve megszerezte az első helyet.

Sasaki azonban nem volt rest, az utolsó körében újra előrántott egy hatalmas kört a tarsolyából. Sikerült 1.41 alá mennie, de sajnos pályaelhagyás miatt kénytelen volt lemondania nagyszerű idejéről.