2024. április 23. 16:36
KezdőlapMoto3Buriram - Sasaki a péntek legjobbja

Buriram – Sasaki a péntek legjobbja

Vegyes körülmények fogadták a három év után visszatérő MotoGP világbajnokságot a Thai Nagydíj szabadedzésein. A pénteki nap japán elsőséggel zárult Ayumu Sasaki és Tatsuki Suzuki révén. A mezőnyben egy új nevet is találunk: a Rivacolt Snipers csapatnál ezúttal a spanyol Vicente Perez helyettesíti a sérült Alberto Surrát.

Első szabadedzés

Az első tréning teljesen nedves pályán zajlott, ezen a japán Tatsuki Suzuki lett a leggyorsabb, megelőzve Jaume Masiát és Andrea Mignot. Elia Bartolini esett egy látványosat:

Ezen Deniz Öncü küszködött, csak a 29. lett, mivel még mindig fájlalta a kezéti a motegi bemelegítőn történt bukása miatt.

Második szabadedzés

A második tréning kezdetén ismét elkezdett esni az első, de később elkezdett felszáradni, így félidőnél már előkerülhettek a slick gumik. A száraz pályán elkezdtek záporozni a jó köridők: végül mindenki 8-9 másodperccel megjavította a délelőtti körideit. Azaz majdnem mindenki: Adrián Fernández ugyanis 1:50-en túli időt motorozott, így a 105%-os határon kívül maradt.
A leggyorsabb a japán Ayumu Sasaki lett, aki a honfitársát, a délelőtti első Tatsuki Suzukit előzte meg.

Riccardo Rossi lett a harmadik, Daniel Holgado a negyedik. A bajnoki éllovasoknak nem ment annyira jól: Izan Guevara a 7., Dennis Foggia a 9., Sergio García a 13. lett ma, mindannyian egy másodpercnél nagyobb lemaradással.

Mivel mindenki javított délután, így az FP2 végeredménye egyben az összetett eredménylista is!