2024. április 19. 11:55
KezdőlapMotoGPMugello - Bagnaia: kavicságyból az élre

Mugello – Bagnaia: kavicságyból az élre

Nem indult a szombati nap a legegyszerűbben a ducatisok számára, hiszen több versenyzőjük is bukott az edzés valamely szakaszában. Bagnaia is megnézte a kavicságyat, majd megrázta magát és a hétvége legjobb idejét motorozta.

A Ducati Lenovo versenyzője, Francesco Bagnaia érte el a leggyorsabb köridőt a MotoGP kategóriában az FP3-on, miután egy korai bukás után nagyobb fokozatra kapcsolt.

Az olasz 10 perccel az harmadik szabadedzés vége előtt 1:45.393-as időt ért el Mugellóban, és az edzés végeztével 0,276 másodperces előnyt szerzett a mezőnnyel szemben. A pénteki napot behúzó Aleix Espargaro lett a msáodik a kombinált eredmények alapján, bíztostíva helyét a Q2-ben, míg a nyolcszoros világbajnok Marc Marquez a kvalifikáció első szakaszába kényszerült.

Tekintve, hogy alig 10 perccel az edzés kezdete előtt Bagnaia bukott, nagyon szépen összekapta magát az edzés későbbi szakaszára.

Bagnaia nem az egyetlen Ducati-pilóta, akinek nehezen indult a szombat délelőtt: csapattársa, Jack Miller egy korai műszaki hiba után kénytelen volt visszaállni a paddockba, Marco Bezzecchi és Fabio Di Giannantonio a San Donatónál (1-es kanyar) a kavicságyba futott, később pedig Jorge Martin a Scarperiában (10-es kanyar) bukott. A szabaedzések végére azonban a top10-be 6 Ducati fért be.

Luca Marini 1:45.762-es idejével a kombinált időeredmények alapján harmadik lett. Johann Zarco szerezte meg a negyedik helyet, megelőzve Bezzecchit. Enea Bastianini lett a hatodik (szintén bukott a 3. edzésen, ő a 15-ös kanyarban). Martin bukása után leporolta magát, és a hetedik helyet szerezte meg.

A Q2-es szereplést érő helyeken még Pol Espargaro, Takaaki Nakagami és Fabio Quartararo végeztek. A francia címvédő mindössze 0,028 másodperccel végzett Vinales előtt az időeredményeket tekintve, így nem volt sima számára a mugellói hétvége kezdete.

Marc Marquez 1,184 másodperccel maradt el Bagnaia tempójától, és 0,545 másodperccel volt lassabb annál a köridőnél, amit Quartararo a Q2-be jutásért motorozott, így a 21. helyen fejezte be az edzéseket és jelenése lesz az időmérő első szakaszában. Itt olyan versenyzőkkel kell majd megvívnia, mint Mir, Rins és Miller. Izgalmas időmérőnek nézünk elébe, az biztos.