2024. április 27. 01:08
KezdőlapMotoGPHolland TT: Slickes 2. edzés Bagnaia vezetésével

Holland TT: Slickes 2. edzés Bagnaia vezetésével

A Moto3-asok edzéséhez képest is látványos volt, hogy mennyit javult a MotoGP 2. edzésére Assen. Bagnaia, Quartararo és Espargaró sokat léptek előre.

A Holland TT első edzését a királykategóriában még Jack Miller nyerte. Az ausztrál, valamint a mezőny minden egyes motorosa messze-messze el volt még ekkor maradva a száraz pályás tempótól, annyi víz volt még az asseni pályán. A délutáni edzésre érkezve némi víz volt még az aszfalton, de itt már más körülmények között zajlott a gyakorlás, mint a Moto3-ban. Míg a legkisebbeknél nem volt még arra alkalmas a körülményrendszer, a MotoGP versenyzői az edzés előrehaladtával felpakolták a slickeket.

Az első „fecske”, aki fel merte tenni a száraz pályára alkalmas gumit, Luca Marini volt. Eleinte ő volt az, aki folyamatosan lejjebb és lejjebb tolta a legjobb köridőket. Az edzés első felében a mezőny elején találtuk még Johann Zarco és Lorenzo Savadori nevét is. Zarco végül maradt elöl, a harmadik apriliás viszont idővel a papírformának megfelelően csúszott visszafelé.

Ahogy száradt a pálya, úgy talált magára a vb-címvédő és jelenleg is éllovas Fabio Quartararo is.

Miután az edzés utolsó másodpercei is lepörögtek, Aleix Espargaró állt az élre. Quartararo végül nem tudta őt megelőzni, nem úgy Francesco Bagnaia, aki így a péntek leggyorsabbja lett. A két Suzuki, Rins és Mir a negyedik és a hatodik leggyorsabb volt, ők Jack Millert fogták közre. Jól ment Espargaró mellett a másik teljes szezonos apriliás, Maverick Viñales is hetedik idejével.

Bagnaia 1:33.274-es idejével ráadásul komoly előnyben van a pénteket követően, Espargaró ugyanis nagyságrendileg két tizeddel lassabb gyári ducatis riválisánál.

A nyolcadik helyen Brad Binder toronymagasan a legjobb KTM-es lett, rajta kívül még Zarco és Bezzecchi fértek be a top 10-be.