2024. április 25. 17:10
KezdőlapMotoGPSpielberg - Zarco hatalmas idővel az élen

Spielberg – Zarco hatalmas idővel az élen

A MotoGP pilótái számára a harmadik szabadedzés versenyfutás volt az idővel. Az FP3 második felére jósolták az időjósok az esőt.

Még meg sem kezdődött a szombati program a királykategória számára, Luca Marinit már az első körén pályabírók segítették ki a kavicságyból. Aleix Espargaró számára mindenképpen döntő volt ez az edzés, mivel a spanyolnak a 11. helyről kellett feljebb verekednie magát ma délelőtt, hogy egyenes ágon a Q2-be jusson. Legnagyobb ellenfele, Quartararo sokkal előkelőbb pozícióból várhatta a szombat reggelt, de hatalmas Ducati-főlénnyel kellett szembenéznie a többi gyártónak.

Miguel Oliveira azonban begyújtotta a rakétákat. A tegnapi nap nem sikerült túl jól a portugálnak, de ma reggel a második helyre ugrott fel az edzés felénél, alig néhány ezredmásodperccel lemaradva Johann Zarco mögött. A francia elsősége azonban nem tartott sokáig. Érkezett Joan Mir, aki a semmiből vette át a vezetést.

18 perccel a vége előtt megérkezett Jack Miller, egy gyári Ducati nyergében, és letaszította a suzukis versenyzőt az első helyről. Immáron 8 versenyző mondhatta el magáról, hogy az 1.30-as köridőn belül sikerült teljesítenie. A mezőny első 20 tagja továbbra is egy másodpercen belül helyezkedett el.

A Honda becsületét megmentő, Takaaki Nakagami 13 perccel a leintés előtt a 3. helyre motorozta magát, majd Enea Bastianini rakott össze egy olyan zseniális kört, amivel azonnal az élre állt. Aleix Espargaró a nagy igyekezetben sajnos a kavicságyban találta magát, de csapattársa a második helyig repítette az Apriliát.

A ducatisok csak úgy dobálták a piros szektorokat, Miller állt az élre. Álex Rins javítása pedig azt eredményezte, hogy a világbajnoki éllovas Fabio Quartararo kiszorult az első 10-ből. A yamahás azonban a lovak közé csapott, és egy zseniális kört kezdett meg, ami elég volt ahhoz, hogy átvegye a vezetést.

Amint Quartararo az élre állt, Aleix Espargaró azonnal kigurult a bokszból. A 18. helyről indította meg gyors körét a spanyol versenyző, az első szektor viszont nem sok jóval kecsegtetett. A második kör eleje már jelentősen jobban sikerült a még lábadozó pilótának, de a javítás ismét nem sikerült. Eközben Quartararo saját idején belül húzta a gázt, és minden szektorban képes volt egy picit hozzátenni az idejéhez. 1 perccel a vége előtt Aleix Espargarónak sikerült a 9. helyre felverekednie magát, de még ott volt az az egy kör a többiek számára, hogy elrontsák a spanyol örömét. Az utolsó körében azonban feladta, nem sikerült az első 10-ben maradnia.

Zarco egy 1.28.964-es idővel azonban letaszította honfitársát az élről. A harmadik helyen pedig a hétvégi papírforma alapján egy Ducati végzett, Jack Millerrel a nyergében.