2024. április 19. 02:19
KezdőlapSupersportMagny-Cours: Steeman győzött büntetése ellenére, Számadó 27.

Magny-Cours: Steeman győzött büntetése ellenére, Számadó 27.

Az SSP300-as kategória futama ismételten nem hazudtolta meg önmagát – szoros csatában dupla hosszú körös büntetése után Victor Steeman nyerte a versenyt. Számadó Máté sajnos a futam kezdeti szakaszán bukott.

Victor Steeman szombati hibáját követően dupla hosszú körös büntetést kapott, csak reménykedhetett abban, hogy ennek ellenére jó futamot tud teljesíteni. Nem ő volt az egyetlen, aki büntetéssel kezdte a versenyt, hiszen a tegnapi futamgyőztes, Vannucci is dupla hosszú kört kapott, őt a bemelegítő edzésen elkövetett hibája miatt rótták meg.

Steeman kapta el legjobban a rajtot, az élen tudott maradni, Gennai pedig odaért a 2. pozícióba, de Geiger visszavette a pozíciót néhány méter után. Nagy helyezkedés kezdődött az élen, folyamatosan cserélgették a pozíciókat egymás között.

Számadó Máté sajnos nem tudott olyan jó futamot hozni, mint a szombati napon, hiszen bukott a versenyen, ami után vissza tudott térni a pályára és a 27. helyen látta meg a kockás zászlót. Ennek ellenére nincs oka búslakodni, hiszen debütáló hétvégéjén egyből 2 ponttal a zsebében távozhat a világbajnoki mezőnyből.

Steeman a 22. pozícióba érkezett vissza büntetése letöltése után. Az élen eközben Geiger, Sabatucci és Gennai motoroztak a dobogós helyeken, de a mezőny szorosan követte őket.

7 körrel a leintés előtt Geiger – Gennai – De Cancellis sorrendben haladtak a versenyzők az élen, de továbbra sem tudott senki elszakadni a mezőny elején.

6 körrel a vége előtt az élmezőnyben csatározások kezdődtek, folyamatosan változtak a pozíciók a vezető helyen. 5 körrel a leintés előtt a mezőny még mindig annyira egyben volt, mintha akkor rajtoltak volna. Steeman is visszaért az élmezőnybe (2 kör alatt 14 pozíciót javítva), folyamatosan lépkedett előre a 20 fős bolyban. 4 körrel a leintés előtt Steeman már a vezető pozícióban húzta a gázt, a tabella élén álló, García pedig kiszorult a pontszerzők közül.

2 körrel a leintés előtt Steeman közel 1 másodperc előnyt tudott kimotorozni az őt üldöző boly előtt. Díaz és Geiger haladtak ekkor a dobogós pozíciókban, míg García a 20. helyig esett vissza.

Az utolsó kört megkezdve 0,6 másodperccel állt Steeman az élen, mögötte egy négy fős boly csatázott a dobogós helyekért. Az utolsó szektorba érve még mindig nyitott volt a dobogós helyek sorsa. Végül Díaz és Geiger értek oda a pódiumos pozíciókba. Utóbbinak ez volt az első dobogós helye a kategóriában. Az első tízbe De Cancellis, Gennai, Sabatucci, Svoboda, Ieraci, Maier és Iglesias fértek be.