2024. április 23. 20:45
KezdőlapMotoGPPortimao - Marc Marquez nyitott legjobban a portimaói hullámvasúton

Portimao – Marc Marquez nyitott legjobban a portimaói hullámvasúton

A királykategória versenyzői számára sem kezdődött a hétvége egyszerű körülmények között, továbbra is hűvös, esős idő fogadta a mezőnyt. Marc Marquez alkalmazkodott leginkább a körülményekhez, a legjobb időt motorozva ismét az élen végzett.

Marquez magabiztos motorozással végzett az első helyen. Nagy meglepetésre a második legjobb időt Mir érte el. A suzukis rövid időre átvette az első helyet, de Marquez az utolsó körben válaszolt, és 0,365 másodperces előnnyel nyerte meg az első szabadedzést.

A harmadik helyen a VR46-os újonc Marco Bezzecchi végzett. 20 perccel az edzés vége előtt átvette a vezetést, amit az utolsó 4 perc kezdetéig meg is tudott tartani.

Francesco Bagnaia egy pillanatra a második helyre zárkózott fel Marquez mögé, de a Marini bukás általi sárga zászlós jelzés miatt a körét elvették, így végül a 8. helyen zárta az edzést.

Az első tízbe Marquez, Mir, Bezzecchi, Zarco, Oliveria, Vinales, Martin, Bagnaia, Miller és Alex Marquez fértek be.

Quartararo, Alex Rins, Aleix Espargaro és Enea Bastianini lemaradtak az első tízről. A francia, regnáló világbajnok csupán a 18. helyen végzett.

Itt nem történt annyi bukás, mint a legkisebb kategóriában, de Nakagami, Miller és Marini is megnézték a kavicságyat az edzés során.

A hétvégén láthatjuk körözni a pályán Lorenzo Savadorit, aki szabadkártyával vesz részt a futamon az Aprilia nyergében.