2024. március 28. 19:02
KezdőlapSupersportAssen - Aegerter nyerte a piros zászlóval végződött futamot, Sebestyén Peti 22.

Assen – Aegerter nyerte a piros zászlóval végződött futamot, Sebestyén Peti 22.

Az izgalmas, nagy nevek bukásával végződő asseni futamnak piros zászló vetett véget idejekorán. A győzelmet Dominique Aegerter szerezte meg, a helyi hős, Van Straalen és Bulega előtt.

Aegerter és Can Öncü jól kapták el a rajtot, Bulega beragadt, de meg tudta tartani 3. pozícióját. Sebestyén Peti indulása nem sikerült jól, a 14. helyre esett vissza a futam elején. Bulega Öncü előzésével fellépett a második pozícióba a Ducati nyergében. Izgalmas csata alakult ki az olasz és Aegerter között a vezető helyért.

Baldassarri lépett fel a harmadik pozícióba. Egy 9 fős vonat alakult ki az élen Bulega vezetésével 15 körrel a leintés előtt. Sebestyén Péter csapattársa, Baldassarri esett el és kényszerült kiállni a boxba, miközben a magyar versenyző már a 16. helyre csúszott vissza. 14 körrel a futam vége előtt Öncü is eldobta a versenygépét.  Ekkor Bulega, Van Straalen, Aegerter sorrendben haladtak az élmezőny versenyzői. A VR46-os növendék Manzi, a 8. helyről feljött a 4. pozícióba, majd bukás miatt ő is kiállni kényszerült.

Eközben az élen is változás történt, a holland Van Straalen vette át a vezető pozíciót. Bulega nem tudta tartani a tempót, Domi Aegerter ment el mellette.

7 körrel a kockás zászló előtt Van Straalennel már csak Aegerter tudott menni, Bulega leszakadt a vezető párosról. 4 körrel a verseny vége előtt Aegerter a lehető legjobbkor előzte meg Van Straalent. A hollandnak már nem volt lehetősége visszatámadni, hiszen piros zászló vetett véget a futamnak idejekorán egy baleset miatt, ami Booth-Amos és Brenner között történt. A holland versenyző első dobogóját szerezte meg a WSSP-ben. A dobogó harmadik fokára Nicoló Bulega állhatott fel.

Sebestyén Peti a 22. helyen fejezte be a futamot.

A svájci győztes elmondta a futam után, hogy nagyon boldog, bár némi hiányérzetet adott neki, hogy nem láthatták a kockás zászlót.

A helyi hős, Van Straalen nagyon élvezte, hogy elől motorozhatott és annak a fejlődésnek, amit a csapat elért.

Bulega szintén nagyon boldogan nyilatkozott a leintés után. Van fejlődni valójuk, de nagyon jó motort kapott a csapattól.