2024. március 29. 11:47
KezdőlapMoto3Jerez - Guevara vezetésével Aspar 1-2 az időmérőn

Jerez – Guevara vezetésével Aspar 1-2 az időmérőn

Eddig jó napja van Jorge Aspar Martineznek: a Moto2-ben Jake Dixon eddig az összes szabadedzést megnyerte – beleértve a mait is, a Moto3-ban pedig az ő emberei szerezték meg az első két rajthelyet.

Ahogyan a címben írtuk: Izan Guevara szerezte meg a rajtelsőséget a holnapi jerezi Spanyol Nagydíjra, mellőle pedig a csapattársa, a bajnoki éllovas Sergio Garcia indulhat majd. Ez Guevara második pole pozíciója a szezonnyitó Katari Nagydíj után.

Az Aspar-legények mellé még Jaume Masia fért be az első sorba – teljes tehát a spanyol uralom az időmérőn. A második sor már nemzetközibb: Dennis Foggia lett a negyedik, Deniz Öncü az ötödik, Xavier Artigas pedig a hatodik.
A mezőny szoros, hiszen még a 13. helyezett Andrea Migno is egy másodpercen belül végzett.

A Q1-ből Kaito Toba, Scott Ogden, Matteo Bertelle és Xavi Artigas jutottak tovább – de Toba a Q2-ben már nem futott mért kört.
A rajtrácsot Mario Aji, valamint a mezőny egyetlen hölgy tagja, Ana Carrasco zárják. A mezőny csak 28 főt számlál, mivel Joshua Whatley és Lorenzo Fellon a szabadedzéseken bekövetkezett sérüléseik miatt nem kapták meg az orvosi engedélyt a folytatásra.