2024. április 25. 14:18
KezdőlapMoto2Jerez - Ogura első Moto2-es pole pozícióját szerezte

Jerez – Ogura első Moto2-es pole pozícióját szerezte

Nos, végül nem lett teljes az öröme Jorge Aspar Martineznek: a Moto3-ban a két első helyet az ő emberei szerezték meg, és bár úgy tűnt, hogy az összes szabadedzést megnyerő Jake Dixon is behúzhatja a középső géposztály rajtelsőségét, végül nem így történt.

Ahogyan a címben is jeleztük, a japán Ai Ogura nyerte meg az időmérő edzést, amellyel megszerezte az első Moto2-es pole pozícióját (a Moto3-ban a 2020-as San Marino-i Nagydíjon szerezte meg a rajtelsőséget). Ez azt is jelenti, hogy az idei hat Moto2-es futam mindegyikén más-más versenyző indulhat az első rajtkockából.

Az első sort a Marc VDS Racing két versenyzője teszi teljessé: Tony Arbolino mindössze egyetlen századdal maradt el japán riválisától, a harmadik helyezett Sam Lowes is csupán 32 ezreddel marad alul. A negyedik helyezett is egy tizeden belül volt: a Portimaoban nagyot bukó, és emiatt műtétre szoruló Aron Canet hátránya is csak nyolc század – ami a műtét fényében különösen remek teljesítmény! Ötödik lett a legjobb nem kalexes versenyző – aki ezúttal is a 17 éves Fermín Aldeguer lett a Boscoscuro nyergében – az ő lemaradása már jó három tized.

Az időmérő első szakaszából Somkiat Chantra, Jorge Navarro, Albert Arenas és Bo Bendsneyder jutottak tovább. Közülük Navarro egy darabig vezette is a listát a Q2-ben, de aztán megismerkedett a sóderággyal:

Az eddig remeklő Jake Dixonnak nem ment jól az időmérőn: majd hét tized lemaradással csak a 11. helyről indulhat, ráadásul el is esett az utolsó percben:

A lista végén két újoncot találunk: sem a tavalyi MotoAmerica Supersport bajnok Sean Dylan Kelly, sem a Moto3-ból érkező Niccoló Antonelli nem éreztek rá eddig a Moto2-es géposztályra.