KezdőlapMotorsportJerez - Görbe Soma újabb balszerencsés hétvégéje

Jerez – Görbe Soma újabb balszerencsés hétvégéje

Az előző hétvégi portimaoi szezonnyitó után azonnal folytatódott a Red Bull Rookies Cup 2022-es szezonja a második fordulóval, amelyiket Jerezben rendeztek. Az időmérő edzésen Görbe Soma a 19. pozíciót szerezte meg

ELSŐ FUTAM

A szombati versenyt a kategóriára jellemző szoros küzdelemben a Portimaoban is domináns spanyol José Rueda nyerte meg – de a honfitárs Angel Piqueras keményen megizzasztotta ezért, a befutóban így is csak kevéssel tudott előtte maradni. A dobogran a Portimaoban szintén remeklő holland Colin Veijer állhatott még fel.
Soma nem tudott pontot szerezni: a 19. helyről indulva felzárkózott a 15. helyig, ahol az egyik versenyző elfékezte magát, és, hogy ne essenek ki, kimentek a bukótérbe, így Somának újra fel kellett zárkóznia. Az utolsó pontszerző helyért nagyot csatázott az olasz Demis Mihailával, végül azonban két tizeddel alulmaradt az ütközetben.

MÁSODIK FUTAM

A vasárnapi verseny még balszerencsésebben alakult Soma számára: rögtön az első körben, a hatos kanyarban összeütközött az ausztrál Jacob Roulstone-nal. Mindketten folytatni tudták, Soma elmondása szerint azonban pár körrel később letört a váltókar, így be kellett jönnie a boxba.
A többieknek egy szokásosnál is szorosabb küzdelemben volt részük: ugyanis egy 11(!) fős élboly alakult ki a versenyen. Az utolsó kanyarban úgy tűnt, hogy az olasz Luca Lunetta behúzhatja a győzelmet, de a spanyol Máximo Quiles azonban a célegyenesben le tudta gyorsulni, így végül ő lett az első. A spanyol José Rueda ismét a dobogón végzett.