2024. április 19. 03:36
KezdőlapMotorsportIDM SSP300 - Számadó Máté pontszerzéssel kezdte az idényt

IDM SSP300 – Számadó Máté pontszerzéssel kezdte az idényt

A németországi Lausitzringen kezdetét vette a Nyílt Német Gyorsasági Bajnokság, vagyis az IDM Superbike Bajnokság. A Német Bajnokság 2022-es versenynaptára így néz ki:

7. Szeptember 23-25. Hockenheim Németország

Ahogyan megírtuk nemrégiben, a Hungarian Racing Engineering Team, vagyis a HRE Team a tavalyi négy helyett már csak egy magyar srácot indít a Supersport 300-as géposztályban: Számadó Mátét. Máté a tavalyi évhez hasonlóan egy Kawasaki Ninja 400 nyergében vág neki a pontvadászatnak, amely sikeres is volt – ugyanis már a nyitófordulón megszerezte az első idei egységeit.

Szabadedzések

Pénteken két, szombaton pedig egy szabadedzést rendeztek a mezőny számára. Ezek összesített eredménye alapján Máté a 14. helyet szerezte meg a 28 fős mezőnyből, mintegy három és fél másodperc hátrányban a leggyorsabbként záró holland Scott Deroue mögött.

Időmérő

Máté az időmérőn szintén a 14. helyet szerezte meg, a lemaradása azonban már csak két és fél másodperc volt a rajtelsőséget megszerző versenyzőtől – aki ismét a holland Scott Deroue lett. Az első sort a címvédő német Lennox Lehmann és az osztrák Leo Rammerstorfer tették teljessé.

Verseny

A futam itt nézhető vissza, az IDM Supersport 300 verseny rajtja 21 percnél kezdődik:

A futamgyőzelemért egy négyes boly harcolt: az első sort alkotó Deroue, Lehmann és Rammerstorfer, valamint a tavaly szintén remeklő német Marvin Siebdrath. Deroue a hetedik körben elesett, ezután pedig Lehmann elhúzott két másik riválisától, így a címvédő kényelmes győzelmet aratott.
Máté szépen zárkózott fel a rajtot követően, és nagyot csatázott egy négyesboly tagjaként három másik versenyzővel: a német Michel-Caspar Wieth-tel, a holland Nick Roelfsemával és a dán Oliver Svendsennel. Egy darabig Máté a kilencedik helyen is haladt, az utolsó körben azonban Wieth és Roelfsema is leelőzték, így végül a 11. helyen futott be, ezáltal öt egységet gyűjtött be.

Senna VAN DEN HOVEN NED Yamaha YZF-R3

A pontszerzéshez szívből gratulálunk! A második futamra vasárnap 14:05-kor kerül sor, amelyet ezen a linken lehet majd nézni.