2024. április 24. 16:02
KezdőlapMoto2Le Mans - Fernandez magabiztosan nyert, Acosta bukott

Le Mans – Fernandez magabiztosan nyert, Acosta bukott

A rengeteg bukással tarkított Moto2-es futamot Pedro Acosta bukása után Agusto Fernandez nyerte magabiztosan, megelőzve Áron Canet-et és Somkiat Chantrát.

A Moto3-as kezdeti időjárási káosza után a Moto2-esek versenye gyönyörű napsütésben, 27 fokos levegő és 32 fokos aszfalthőmérséklettel kezdődhetett meg.

Sam Lowes ugyan a bemelegítő edzésen még ott volt, de tegnapi bukása után a versenyt nem tudta vállalni, így nélküle rajtolt a középső géposztály mezőnye Le Mans-ban.

Acosta kapta el legjobban a rajtot, Jake Dixon pedig visszaesett. Az első körben láthattuk az első bukást, Antonelli dobta el a versenygépét. A VR46-s versenyzőnek eddig katasztrofálisan indult Moto2-es pályafutása.

A 2. kört Acosta, Fernandez, Lopez sorrendben kezdte meg az élmezőny. Folytatódtak a bukások, Aldeguer és Arbolino estek egymástól függetlenül a 2. szektorban.

A 3. körben Viettinek a bukások ellenére sem sikerült előre mennie a mezőnyben, csupán a 18. helyen motorozott. Eközben a két KTM Ajo versenyző, Acosta és Fernandez a 4. körre több, mint 2 másodperccel nyúlt el a mezőny többi részétől. Mögöttük egy 5 fős boly alakult ki Lopez-zel az élen, akit Canet előzött meg és jött fel a dobogó legalsó fokát jelentő harmadik pozícióba.

Az ötödik körben Dixon esett el, folytatva kaotikus évadát. Acosta pedig egy óriási mentést mutatott be az élen.

A hatodik körben Lopez és Arenas buktak a 7-es kanyarban. Az első 6 sorrendje így Acosta, Fernandez, Canet, Beaubier (a 16. pozícióból rajtolva), Chantra, Ramirez sorrendben alakult az élen. A KTM-esek külön versenyt futottak, hiszen több, mint 5 másodperccel elhúztak a mezőnytől, közben Vietti már a 11. helyen motorozott.

A 3. helyért kezdett kialakulni csata Canet és Beaubier között, Vietti pedig a 20. helyre esett vissza miután átmotorozott a kavicságyon.

A 11. körben jött a dráma, Pedro Acosta a 6-os kanyarban kötött ki a kavicságyban és fejezte be idejekorán a versenyt.

A bukások sora nem ért véget, Rodrigo is elesett a 12. , majd Ramirez  a 13. körben.

12 körrel a kockás zászló előtt Chantra ment el Beaubier mellett és ért fel a dobogóra a thai versenyző, de még hosszú volt a futam és a 2-4. hely között motorozó Canet, Chantra és Beaubier nagyon közel voltak egymáshoz. A 15. körben történt is csere, Chantra és Beuabier is megelőzte Canet-et.

Közben az 5. pozícióért is ment az adok-kapok Schrötter és Ogura között. A japán próbált minél több pontot hozni a gyenge hétvégét teljesítő Viettin, de nem volt egyszerű dolga a tapasztalt német versenyzővel.

7 körrel a kockás zászló előtt Chantra hibázott nagyot a 2. helyen, így Canet és Beaubier is megelőzték a thai versenyzőt, közben Ogurának hosszú körök után sikerült elmennie Schrötter mellett.

A 20. körben a nagyszerű versenyt teljesítő Baltus esett el a 7-es kanyarban, az ő bukása volt a 10. a futamon.

2 körrel a kockás zászló előtt Fernandez 6 másodperccel vezetett az élen, mögötte Canet, a 3. helyért pedig nagy csata kezdődött Beaubier és Chantra között, a thainak végül sikerült is maga mögé utasítani amerikai ellenfelét. Vietti VR46 Akadémiás társát, Manzit előzve már a 9. pozícióban haladt a bukásoknak is köszönhetően, így mentve a menthetőt.

Fernandez végül sima győzelmet aratott, 2,5 fél év után sikerült visszaérnie a pódiumra. Mögötte Canet és Chantra szelték át a célvonalat a 2. és 3. pozícióban. Érdekesség, hogy a szezonban Chantra minden alkalommal dobogón tudott végezni, amikor nem idejekorán fejezte be a futamot. Beaubier pályafutása legjobb helyezését érte el, amikor negyedikként érkezett meg a célba. Az 5. helyen Ogura végzett, őt követte Schrötter a 6. pozícióban.

Fernandez a dobogón:

A mostani eredménnyel a középső géposztályban így a 7 futamon 6 különböző győztest ünnepelhettünk.