2024. április 25. 01:38
KezdőlapSuperbikeBSB Donington Park - Ryde egy hajszállal O'Halloran előtt

BSB Donington Park – Ryde egy hajszállal O’Halloran előtt

Kyle Ryde első győzelmét ünnepelhette a 2022-es Brit Superbike Bajnokságban a Donington Parkban rendezett eBay Sprint versenyen, mindössze 0,038 másodperccel megelőzve Jason O’Hallorant.

Az eBay Sprint első futama nem okozott csalódást, mivel az utolsó körben Ryde és O’Halloran között kiélezett csata zajlott. Mindketten a szezonbeli  első futoamgyőzelmükre hajtottak és egy hajszál választotta el őket a célnál.

Rory Skinner állt az élre a rajtnál, miután megkerülte a Redgate-ben. A poleból induló O’Halloran és a Rich Energy OMG Racing Yamaha párosa, Ryde és Ray követték a kawasakis versenyzőt.

Egy körrel később O’Halloran átvette a vezetést Skinnertől. Mögöttük a csapattársak a harmadik helyért küzdöttek, miután Ray a harmadik körben megelőzte Ryde-ot a Redgate-ben.

A bajnokságot vezető Ray aztán a hatodik körben az élre állt, de két körrel később csapattársa, Ryde megelőzte őt.

Ryde ezután megtartotta a vezetést, annak ellenére, hogy hatalmas nyomás alá került Ray és O’Halloran, valamint a FS-3 Kawasaki párosa, Lee Jackson és Skinner által. Jackson és O’Halloran hatalmas csatát vívott a pozícióért.

Ryde magabiztosan haladt az élen; eközben O’Halloran visszaszerezte előnyét, és három körrel a futam vége előtt a második helyen motorozott Ray előtt. A McAMS Yamahás az előtte haladó Ryde-ot vette célba, és az utolsó körre fel is zárkózott rá. Megpróbálta megelőzni de riválisa visszaverte a támadást.

Ryde és O’Halloran a végsőkig küzdöttek, egy hajszál választotta el őket egymástól a célvonalnál. Kyle Ryde látta meg először a kockás zászlót, mindössze 0,038 másodperccel McAMS Yamahás ellenfele előtt.

Így néz ki 0,038 másodperc a célfotón:

A dobogóra harmadikként Ray állhatott fel, megelőzve Jacksont és Glenn Irwint az első ötben. Christian Iddon végzett a hatodik helyen, nyolc pozíciót javítva a rajtrácson elfoglalt helyéhez képest.

Skinner lett a hetedik Tommy Bridewell előtt, Peter Hickman és a sérüléséből  visszatérő regnáló bajnok Tarran Mackenzie fértek még be az első tízbe.