2024. április 25. 02:19
KezdőlapMoto3Mugello - García ajándékba kapta a futamgyőzelmet

Mugello – García ajándékba kapta a futamgyőzelmet

Mugello ege még meglehetősen felhős volt, mikor a legkisebb kategória mezőnye felállt a rajtrácsra. Végül a futam csapadékmentesen zajlott.

Kemény első sorral indult a legkisebb géposztály, hiszen Öncü szerezte meg a pole pozíciót. A mellőle induló Daniel Holgado kilőtt a rajtnál, azonban ő a második bolyban tudta húzni tovább a gázt, mivel a török versenyző, Moreira és Guevara kiépített több, mint egy másodperc előnyt az első körökben.

Jaume Masía a harmadik körben megfutotta a leggyorsabb kört, azonban később összeért Stefano Nepával, így jelentősen visszaesett. Szerencsére elkerülte a kavicságyat, de a 14. helyről a 25.-re kényszerült, ahonnan meg kellett kezdeni a felzárkózást 10 másodperces hátrányból.

Az élen utazó hármast közben utolérték az üldözők, így 16 versenyző haladt egymás mögött 2 másodpercen belül. A szélárnyékharc folyamatosan zajlott az 1141 méter hosszú célegyenesben, így konkrétan kiszámíthatatlan volt, ki fog az élen állnia következő körben.

Majd következett egy olyan bukássorozat a verseny felénél, ami kiírta az esélyes versenyzőket a további szereplésből Mugellóban:

Először Öncü esett el, majd Dennis Foggia az élről. Az olasz ráfutott a rázókőre és hatalmasat zuhant az aszfaltra. Motorja végigcsúszott a pályán, majdnem eltalálva a Foggia mögött érkező pilótákat. A hazai pilóta a futamot követően elmondta, hogy egy ledobott sisakplexin csúszott el. Könnyek között tért vissza a bokszba.

Tatsuki Suzuki érintett volt Öncü bukásánál, így hosszú körös büntetést kapott, de sikerült az élmezőny közelében maradnia, pár körön belül pedig le is dolgozta lemaradását.

Moreira a célra ráfordító kanyarban esett el, miután összeért Rossival. Így az újonc pilóta számára továbbra sem jött össze egy eredményes futam.

A futam izgalmai azonban még csak most tetőztek, hiszen 3 versenyző érkezett centikre egymás mögött a célegyenesbe: Tatsuki Suzuki, Izan Guevara és Sergio García. Végül a kockás zászló Guevara – García – Suzuki sorrendben intette le őket, azonban Guevarát utolsó köri pályaelhagyása miatt megfosztották győzelmétől, így kénytelen volt beérnie a második pozícióval.