2024. április 28. 01:10
KezdőlapMotorsportAssen - Varga és Vincze révén kettős magyar dobogó az NTC-ben

Assen – Varga és Vincze révén kettős magyar dobogó az NTC-ben

Dustin Schneider nyerte az asseni hétvégén a Northern Talent Cup második futamát. Elkeseredésre így sem lehet okunk, hiszen két magyar állhatott fel a dobogóra a helyi versenyző mellé.

Verseny

A futam felvétele itt nézhető vissza.

A hazai pályán versenyző pilóták, Jurrien van Crugten és Loris Veneman ismét az első két helyről rajtolhattak Assenben, és ahogy az első futam során, úgy most is káprázatos versenyt láthattak a nézők. Rossi Moor hamar az élreállt, de egy többfős boly állt össze az élen. Körről körre változott az eredmény, senki nem tudott igazán előnyre szert tenni.
A futam nagy részében Moor állt az élen, de Varga Tibor is több körben állt az élen, mellettük Dustin Schneider és Lenoxx Phommara is megízlelhették az elsőség ízét.

Itt még Rossi Moor (92) volt az élen. Fotó: Dorna Sports

A záró szakaszra érve az első 12 versenyzőt alig több, mint egy másodperc választotta el egymástól. Olyan szoros volt a verseny, amennyire csak lehetett, de Rossi Moor az utolsó kör elején egy kis lélegzetvételnyi előnyre tett szert. 0,6 másodperc volt a magyar előnye, de sajnos ez hamar elfogyott.

A képen is látszik mennyire sűrű volt az élmezőny:

A szoros élmezőny, benne négy magyarral. Itt épp Varga Tibor (44) vezet. Fotó: Dorna Sports

A 11-es kanyarból kifelé egészen a Geert Timmer sikánig tartó kanyarban következett magyar szempontból a dráma: Moor a külső íven haladt, miközben Schneider és Varga is kisodródott a belső íven. Moor a 15-ös kanyar külső oldalán érintette a rázókövet, ami miatt sajnálatosan kiesett a versenyből… szerencsére nem sérült meg az esetben. De érthetően bosszús volt, hiszen nemcsak hogy egy újabb kiváló eredménytől esett el, de ez az idei első olyan alkalom, hogy nem ér célba. Schneider áthaladt az utolsó sikánon, és első alkalommal győztesként szelte át a célvonalat az NTC-ben.

A befutó pillanata:

A befutó. Fotó: Dorna Sports

A második és harmadik helyen magyar sikernek örülhettünk, hiszen Varga Tibor másodikként, Vincze Martin pedig harmadik helyen látta meg a kockás zászlót. Mindkét fiatal tehetségnek ez volt eddig legjobb helyezése az NTC sorozatban. Varga Tibor állt már dobogón, azonban Vincze Martinnak ez volt első dobogós helye.

Mindannyiuknak ez az eddigi legjobb eredménye. Fotó: Dorna Sports

Lenoxx Phommara ezen a hétvégén másodszor is a negyedik helyen végzett, 0,3 másodperccel lemaradva a futamgyőztes mögött, miközben Veneman az első futamban elszenvedett csalódása után visszatért, és hazai pályán megszerezte az 5. helyet. A Fairum Next Generation versenyzője, Matteo Masili a 8. helyen ért célba, míg a tabella másodikja, Farkas Kevin a 9. lett. Lőrinc Lászlót a 20. helyen intette le a kockás zászló.

Lőrinc László (21) ezúttal sem szerzett pontot. Fotó: Dorna Sports

A futam összefoglalója:

Végül egy kép a dobogóról:

A dobogósok: Varga Tibike – Dustin Schneider – Vincze Martin. Fotó: Dorna Sports

Loris DEKKERS BEL Junior Black Knights

A mostani bukással együtt is toronymagasan vezeti a tabellát Rossi Moor, hiszen ez volt az első alkalom idén amikor nem végzett a dobogón. Előnye 31 pont, azaz több, mint egy futamgyőzelemnyi a második helyen álló Farkas Kevinnel szemben. Mögötte 14 egység hátrányban található a mostani futam győztese, a német Dustin Schneider. A holland Loris Veneman pontosan ugyanannyi ponttal rendelkezik, mint Vincze Martin – Loris a jobb helyezéseinek köszönhetően van előrébb rangsorolva. Rossi Moor olasz csapattása, Matteo Masili (vagy, ahogyan inkább ismerik: „Titino”) a hatodik 74 ponttal – ő szintén holtversenyben van a holland Jurrien Van Crugtennel. Mögöttük három ponttal lemaradva a nyolcadik svájci Lenoxx Phommara, tőle pedig egyetlen pontocskával marad el Varga Tibike. Az ötödik magyar versenyző, Lőrinc Laci a lista 20. helyén található, köszönhetően az Oscherslebenben szerzett négy pontjának.