2024. április 20. 13:07
KezdőlapSupersportBarcelona: Steeman magabiztosan győzött, Számadó 27.

Barcelona: Steeman magabiztosan győzött, Számadó 27.

Victor Steeman hatalmas előnnyel zárt az élen a Supersport300-as kategóriában. Mögötte hatalmas küzdelem zajlott végig, Gennai és De Cancellis végeztek még a dobogón.

Steeman kapta el legjobban a rajtot, Díaz a negyedik helyre esett vissza a start után. Díaz úgy indult neki a futamnak, hogy amennyiben a dobogón végez, eldönti a bajnoki cím sorsát. Hatalmas tolongás alakult ki az élmezőnyben a futam elején, folyamatosan változott a helyzet a sűrű mezőnyben. Díaz a hetedik helyig csúszott vissza a verseny kezdeti szakaszában és Steeman is a 6. helyen találta magát. A Supersport 300-as kategóriához híven, teljesen egyben maradt a mezőny a futam kezdetén, így a holland néhány kanyar után ismét az élen volt. Steeman el is tudott nyúlni a mezőnytől, mögötte azonban továbbra is nagy volt a tolongás.

Díaznak nem volt könnyű a dolga, hiszen nem tudott kiszabadulni a darálóból, miközben Steeman 2 másodpercre meglógott a vonattól. A futam felénél a sorrend Steeman, Okaya, Díaz, Ieraci volt. A pozíciók azonban másodpercenként cserélődtek a holland mögött.

5 körrel a leintés előtt Díaz a 8. helyen motorozott, amivel matematikailag még nyílt maradt a bajnokság a portimãói futam előtt.

A futam utolsó harmadába érve Díaz kihasználva a kalamajkát a vonatban, a 4. helyre lépett előre a 12. pozícióból, de nem tudott elszakadni az üldöző bolytól.

Az utolsó körben még mindig hatalmas küzdelem zajlott, a célvonalig nem lehetett tudni ki lesz a dobogón Steeman mögött. Végül Gennai és De Cancellis végeztek a dobogós helyeken. A futam hivatalos végeredményére azonban még várni kellett, hiszen a felügyelők folyamatosan értékelték a pályaelhagyásokat. Gennait végül megbüntették és így a 3. helyre sorolták vissza De Cancellis mögé. Álvaro Díaz lett a negyedik. Ugyan előnye 50 pontra nőtt a spanyolnak az utolsó forduló előtt, még nem koronázták bajnoknak hazai közönsége előtt.

Számadó Máté a 27. helyen fejezte be a futamot.