2024. április 20. 09:17
KezdőlapMoto3Phillip Island: Japán fölény az FP2-n

Phillip Island: Japán fölény az FP2-n

Mozgalmasan telt a Moto3-as géposztály második szabadedzése, mivel a körülmények javultak Phillip Island-en, és két japán versenyző lett a leggyorsabb.

Ayumu Sasaki a nap utolsó körére hagyta, hogy a Moto3 pénteki szabadedzéseinek időmérő edzésén az élre álljon, mivel a japán versenyző 1:37.797-es ideje 0,189 másodperccel megelőzte Tatsuki Suzukit. Az FP1-es tempót diktáló Diogo Moreira tette teljessé a pénteki első hármat, aki először jár Phillip Island-en.

Az FP2 vizes és lassú kezdete után Sergio García 16 perccel a vége előtt egy olyan idővel bukkant fel, amely elég volt a második helyre az összetettben, jelezve, hogy a záró szakaszra még bőven van tempó. A teljesen száraz pálya megjelenésével a spanyol 1:39.401-es időt futott a következő körén, és közel 0,4 másodpercet vert a többiekre.

A friss gumikkal, a körülmények javulásával és az automatikus Q2-es kvalifikációra összpontosító szemekkel egy izgalmas utolsó öt percnek lehettünk szemtanúi.

Dennis Foggia, García és Suzuki, valamint Sasaki is beszállt a mókába, hogy az élre álljon, de Suzuki gondoskodott róla, hogy honfitársa csak rövid ideig maradjon a csúcson. Döntő fontosságú volt, hogy az FP1-es bukás után a világbajnokságot vezető Izan Guevara kevesebb mint egy perccel a vége előtt feljött a negyedik helyre, miközben Sasaki egy remek utolsó szektorral a kezében megszerezte az első helyet a Suzukitól.