2024. március 28. 17:41
KezdőlapSupersportPhillip Island: Aegerter győzelemmel búcsúzott a kategóriától, Sebestyén 13.

Phillip Island: Aegerter győzelemmel búcsúzott a kategóriától, Sebestyén 13.

A futam elején nagy csatákat láthattunk az élen, de Aegerter végül magabiztos győzelmet aratott – ezzel búcsúzva a Supersport kategóriától.

Igazán érzelmes pillanatokkal kezdődött a Supoersport mezőnyének idei utolsó futama, amely Jules Cluzel számára egyben a búcsút is jelenti, hiszen az év végén visszavonul.

Niki Tuuli nem lehetett ott a rajtnál, a bemelegítő edzés után versenyzésre alkalmatlannak nyilvánították, míg Taccini a guminyomás megsértése miatt a mezőny végéről kezdhette meg a küzdelmet.

A rajt után Bulega állt az élre, mögé Montella sorakozott fel, majd néhány kanyar után az élre is állt. Az újdonsült futamgyőztes azonban néhány méter múlva hibázott és visszaesett a mezőnyben. A másik Pucetti versenyző, Can Öncü futama bukással végződött Montella segítségével (az olasz hosszú körös büntetést kapott az esetért). Eközben az élen is változás történt, Aegerter állt a mezőny elejére, Baldassarri előtt. A két versenyző között ment az oda-vissza előzgetés.

Sebestyén Peti a bemelegítő edzésen az első helyen végzett, de a rajt nem sikerült jól a magyarnak, néhány körrel a futam kezdte után a 16. pozícióban motorozott.

A bemelegítő edzés végeredménye:

A verseny első harmadához közeledve a mezőny első hét versenyzője teljesen együtt haladt a pályán, Baldassarri vezetésével. Az élen nagy csata volt Baldassarri és Aegerter között, miközben Manzi bukott a mezőny elejéből Caricasulo közreműködésével.

A futam felénél Aegerter megnyugtató előnnyel vezette a futamot, mögötte pedig olasz házi csata alakult ki Baldassarri és Caricasulo között, akiket a debütáló Schrötter követett a negyedik helyen.

Az utolsó 5 körre fordulva Aegerter előnye már 1.6 másodperc volt az élen Caricasulo és Baldassarri előtt. A negyedik helyért Montella és Bulega vívott nagy csatát. Utóbbi diadalmaskodott ebben a harcban és le is szakította magáról Montellát.

Míg a mezőny elején megmerevedtek a frontvonalak, a 8. helyért láthattunk csatát Verdoia, Bayliss, Cluzel és Van Straalen között és közben Sebestyén Péter is lépdelt előre, egészen a 13. pozícióig.

A futamot Aegerter magabiztosan zárta az élen (megszerezve 17. 2022-es győzelmét) Caricasulo és Baldassarri előtt a dobogós helyeken. Bulega, Montella, De Rosa, Schrötter, Bayliss, Verdoia és van Straalen végeztek a top10-ben. A búcsúzó Cluzel a 11. helyen zárta a futamot. A verseny utáni időszak nem is szólhatott másról, mint a búcsúzkodásról Cluzeltől, egy csoportos gumiégetéssel, majd Loris Baz részvételével egy kártyaparti is kezdődött az aszfaltcsík közepén.