2024. április 20. 03:38
KezdőlapSuperbikePhillip Island - Ducati dominanciát és Yamaha drámát hozott a sprintfutam

Phillip Island – Ducati dominanciát és Yamaha drámát hozott a sprintfutam

Ezúttal száraz időben zajlott a Superbike-mezőny versenye Phillip Islanden a világbajnokság nyitóhétvégéjén. Íme a Superpole verseny eredményei.

Bautista jól kapta el a rajtot, azonban Toprak Razgatlıoğlu a 4-es kanyarban rövid időre az élre tudott állni. A regnáló bajnoknak csupán 1 körre volt szüksége, hogy visszavegye a vezető pozíciót. Innentől a spanyol nem hagyott kérdést, 2,5 másodperces előnyt kimotorozva húzta be idei 2. győzelmét.

A spanyol számára ez a 34. WorldSBK-győzelmét s 60. dobogóját jelentette. Csapattársa, Michael Ruben Rinaldi javítva szombati csalódást keltő teljesítményén, bebiztosította a Ducati 1-2-t. Razgatlıoğlu megismételte szombati helyezését, amikor Alex Lowes előzésével fellépett a harmadik helyre, így ismételten felállhatott a dobogó legalsó fokára. A hatszoros bajnok Jonathan Rea csupán a hetedik helyet szerezte meg, miután a nyitó körben időt és pozíciókat veszített Dominique Aegerter hibájának következtében.

Az északír nem tudta ledolgozni lemaradását, csupán az jelentett némi kárenyhítést számára, amikor Remy Gardner a 6. körben összeakadt csapattársával, Aegerterrel az 5. helyért folytatott csatában, ami mindkét GRT Yamaha-versenyző futamának véget vetett. Az esetet a versenyfelügyelőség a futam után vizsgálta. Néhány perccel a leintés után érkezett az információ, miszerint Remy Gardnernek kiosztottak egy hosszú körös büntetést felelőtlen motorozásért.

A legjobb kawasakis ezúttal Alex Lowes volt, aki a futam korai szakaszában dobogós helyen motorozott, de a verseny felénél előbb Rinaldi, majd Razgatlıoğlu is megelőzte. Locatellit már sikerült maga mögött tartania, aki az 5. pozíciót szerezte meg önmaga és a Yamaha számára. A top 10-et Öttl, Lecuona, Bassani és van der Mark egészítette ki.