Jorge Martín beszélt jelenlegi állapotáról, valamint őszintén vallott második sérüléséről, és az azt követő megpróbáltatásokról. Jelenleg még bizonytalan, hogy ott lehet-e a Katari Nagydíj rajtrácsán.
A 2025-ös MotoGP-szezon az 1-es rajtszámú motor nélkül indult el. Jorge Martín még a malajziai teszt legelső napján bukott egy hatalmasat, aminek következtében ki kellett hagynia az előszezon további szakaszát. Bár úgy nézett ki, a szezonnyitóra fel fog épülni, de ismét megsérült, és ki kellett hagynia az idény első három fordulóját. Azt pedig, hogy Katarban ott lesz-e a rajtrácson, még homály fedi. A spanyol mindenesetre már ott volt Austinban, ahol a gyári Aprilia garázsából kémlelhette a versenyhétvége alakulását.
Meglepetés: Martín már Austinban visszatér a MotoGP paddockjába
„Nagyon jó, hogy itt lehetek. Persze, nagyon nehéz kívülről követni az eseményeket. Jól halad a felépülésem, de ez számomra kifejezetten lassú, az orvosok részéről pedig gyors. Optimista vagyok, lehet, hogy Katart megpróbáljuk, de meglátjuk. Az biztos, hogy egy nagy és csúnya balesetről beszélünk. Sokkal rosszabbul alakult, mint ahogyan előzetesen kinézett” – nyilatkozta Martín a MotoGP.com-nak.
A spanyol második balesetéről is részletesen beszámolt a The Race portálnak: „Volt egy nagyon gyors highside-om. Egy kanyarból négyes fokozattal gyorsítottam ki. Természetesen nem MotoGP-géppel, hanem egy supermotóval, amely már most is [magas szinten] szerepel. Már egyenesben voltam, amikor érintettem a rázókövet, de azon kívül nem tudom, hogy [megnyaltam-e] a felfestést vagy valamit. Borzasztóan nagy bukás volt. Utána ismét eltörtem a lábamat, a lábamban négy [másik] csontot, és a kezemben három újabbat.”
„Azt hittem, soha többé nem leszek ugyanaz” – új műfajba vágott bele Jorge Martín (videó)
Martín arról is őszintén mesélt, hogy bár az első balesete szintén furcsa volt, és azt is három csontja bánta, mégsem érintette meg mentálisan, mivel hét-nyolc nappal később már ismét motoron ült. Viszont a második után már jóval súlyosabbá vált a helyzet. Elárulta, hogy a bal karja soha nem volt még olyan állapotban, mivel két hétig egyáltalán nem tudta mozgatni.
„Nagyon nehéz volt ezt mentálisan kezelni. Attól féltem, hogy talán sohasem ülhetek motorra, mert kilátástalan helyzetben voltam. Aztán két-három héttel később már elkezdtem látni a fényt az alagút végén. Tudom, hogy hosszú távon ez már nem fog problémát jelenteni. Most még biztosan nem érzem magam a legjobban, szóval meglátjuk, hogy amikor motorra ülök, milyen lesz” – folytatta.
Martín bevallotta, nem mosott hajat Rossi érintése után, és megkönnyezte a Ducati döntését
A 27 éves versenyző kifejtette, hogy bár sérült kezét már tudja mozgatni, de még nem érheti terhelés. Beszámolt arról is, hogy az orsócsontja (ez az alkar egyik nagyobb csontja) három darabra tört. Azt sem tudja eldönteni, hogy az orsó- vagy a sajkacsont törése a rosszabb, de abban biztos, hogy mindkettő fontos szerepet foglal el a tekintetben, hogy terhelhetővé váljon az ember keze. Szerinte egy versenyző életében az a legrosszabb, ha ezen csontokkal történik valami. Annak viszont örül, hogy hogyan áll a felépüléssel.
De vajon ott lesz a Katari Nagydíj rajtrácsán? „Az orvosok Barcelonában ismét felmérik a fizikai állapotomat, hogy pontosan megismerjük, hogyan áll a csontok összeforrása. Utána döntünk, mert akkor sem mehetsz ki a pályára, ha már jobban érzed magad, de a csontok nem gyógyultak be.” A vizsgálatokra minden bizonnyal ezen a héten kerül sor.
A Katari Nagydíjat április 11. és 13. között rendezik meg.