back to top
2025. április 20. 12:21
KezdőlapMotoGPKiderült, Marc Márqueznek hihetetlenül sokba kerülhetett, hogy Ducatira váltott

Kiderült, Marc Márqueznek hihetetlenül sokba kerülhetett, hogy Ducatira váltott

Gigi Dall’Igna, a Ducati versenyrészlegének általános igazgatója elégedett Marc Márquez teljesítményével. Viszont egy Dall’Ignával készült beszélgetés kapcsán egy spanyol lap nyilvánosságra hozta, az értesülése szerint Márquez évi több mint 25 millió euróról mondott le, amikor elhagyta a Hondát az olasz márka kedvéért.

Marc Márquez kiválóan kezdte el az első szezonját a gyári Ducatinál. Az austini vasárnapi bukását kivéve mindent megnyert, amit csak lehetett. Ehhez persze fontos hozzátenni, hogy nem most ismerkedett meg a Desmosedicivel, hiszen tavaly a Gresininél kitanulta az előző generációját. Jó kérdés, hogy mire lett volna képes, ha korábban, nem „csak” a 2023-as idény után hagyja el a küszködő Hondát a Ducati kedvéért, vagy a bolognaiak azonnal gyári gépet adnak alá. Ám Gigi Dall’Igna, az olasz márka versenyrészlegének általános igazgatója látszólag nem rágódik ezen.

A Ducati igazgatója szerint Marc Márquez „egyedülálló”, de Bagnaia is „kategóriájához méltó” csatát vívott

„Nem tudom, hogy most a legjobb Márquezt látjuk-e a MotoGP-ben, de azt tudom, hogy a legjobb Márquezt egy Ducatin figyelhetjük. Ez biztos. – mondta Dall’Igna az AS-nek. – Nem tudom, milyen lett volna, ha már korábban hozzánk kerül, de most egy csodálatos versenyző. Én amúgy sem számítottam arra, hogy sok időre lesz szüksége, mert már egy éve egy Ducatin ül, ismeri a környezetet, az összes embert és a motort. Valószínűleg most valamivel könnyebb neki így teljesíteni.”

Viszont Márqueznek ahhoz, hogy tavaly felülhessen egy Ducatira, óriási anyagi áldozatot kellett vállalnia. Azt már korábban is sejteni lehetett, a Honda szinte mindent megadott volna neki, hogy maradásra bírja. 2023-ban ugyanis nagyjából 14,5 millió eurós fizetésével ő vezette a vonatkozó rangsort, ráadásul akkor több mint háromszor annyit kapott, mint a második Francesco Bagnaia.

Az AS pedig azóta megtudta, hogy a japán márka hajlandó lett volna még ennél is feljebb lépni. A spanyol lap értesülése szerint 2023-ban egy négy évről és 100 millió euróról, tehát évi 25 millióról szóló szerződéstervezetet tettek le elé. Ez azt jelenti, hogy a kieső szponzorok, amilyen például a Red Bull volt, és a csökkentett fizetése miatt összesen körülbelül 125 millió euróról, akkori árfolyamon több mint 44 milliárd forintról mondhatott le.

Óriási árat kell fizetnie Marc Márqueznek, hogy ismét a világbajnoki címért harcolhasson

Ez áttételesen a Ducatit is érinthette volna, ám Dall’Igna mosolyogva válaszolt, amikor megkérdezték tőle, Márquez leigazolásakor tudták-e, hogy egy ilyen összeggel kell versenyezniük: „Igen, tudtam, de annak, aki nyerni akar, annak a pénz nem lehet kérdés. Ha nyerni akarsz, nagyon sok mindenről le kell mondanod, néha még a pénzről is. Pedig az [a 125 millió] elég sok pénz…”