back to top
2025. október 31. 19:14
KezdőlapSuperbikeRea-t megműtötték, idei márkatársai keresztbe tehettek Bautista törekvéseinek

Rea-t megműtötték, idei márkatársai keresztbe tehettek Bautista törekvéseinek

Jonathan Rea-t megműtötték a Superbike-vb jerezi fordulója során elszenvedett sérülése után. Idei márkatársai sajtóértesülések szerint kihátráltak Álvaro Bautista kezdeményezése mögül, míg utódját, Xavi Viergét Niccolò Canepa, a Yamaha Motor Europe pályaversenyzési részlegének sportigazgatója méltatta.

Bár lassan két hete véget ért a 2025-ös Superbike-világbajnokság, és a jerezi tesztek is lezajlottak múlt héten, így is zajlik az élet a sorozat körül. Többek között Jonathan Rea kapcsán is vannak új fejlemények. Persze egyelőre nem a jövőjével kapcsolatban, így azt még mindig nem tudni, hogy az állandó versenyzéstől visszavonult hatszoros világbajnok jövőre hol és mit fog csinálni.

Rea elnapolhatja a „teljes visszavonulást”, maradhat a Superbike-vb-paddockban

Azt viszont igen, hogy egy fontos lépést tett a jerezi Superpole versenyen szerzett sérüléséből, amelynek következtében a második futamon már nem tudott elindulni. „Délelőtt sikeresen megműtötték a térdemet – írta az Instagramon még csütörtökön. – Nagy köszönet illeti dr. Pooler Archbaldot és a csapatát a kingsbridge-i magánkórházban, hogy ennyire gondoskodtak rólam.”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Jonathan Rea (@jonathan_rea) által megosztott bejegyzés

A Yamaha pilótái kihátrálhattak Bautista mögül

Ami a Yamahát illeti, nemcsak a brit versenyzőről érkeztek hírek. Ahogyan arról mi is beszámoltunk, ő volt az egyetlen pilóta, aki nem írta alá az Álvaro Bautista által indított petíciót, melynek célja, hogy eltöröljék a spanyol motorost hátráltató súlyszabályt. Sőt, azóta már a szurkolóktól is jönnek az aláírások, cikkünk megjelenéséig már több mint 4 600 gyűlt össze.

Bautista nem tágít, már az online térben is megkezdődött az aláírásgyűjtés

A GPOne értesülései szerint azonban a 41. születésnapját három hét múlva ünneplő pilótát hidegzuhany érte, ugyanis a Yamaha többi idei versenyzője, vagyis Andrea Locatelli, Remy Gardner, Dominique Aegerter, Bahattin Sofuoğlu, valamint Michael Ruben Rinaldi is visszakozott. Hogy ennek mi az oka, azt pontosan nem tudni, de könnyen lehet, hogy egy felülről érkező utasítást teljesítettek.

Bautista nem nyugszik, petíciót indított az őt hátráltató súlyszabály eltörléséért

Vierge jó benyomást keltett

Persze Rea a Yamaha szempontjából már a múltat jelenti, hiszen jövőre Xavi Vierge versenyez a helyén. A gyári Hondától megszerzett motoros a jerezi teszt első napján ki is próbálhatta az R1-est, és mindjárt a második helyen végzett, az összes márkatársát felülmúlva. Nem véletlen, hogy Niccolò Canepa, a Yamaha Motor Europe pályaversenyzési részlegének sportigazgatója pozitívan értékelte a teljesítményét.

Bulega nagy fölénnyel az élen, a Ducati és a Yamaha szerzeménye is jól kezdett a Superbike-vb tesztjén

„Rendkívül elégedettek vagyunk, mivel rengeteg visszajelzést adott nekünk – jelentette ki a Superbike-vb hivatalos honlapjának az egykori versenyző. – Nagyon pontos visszajelzésekkel szolgált, azonnal beilleszkedett a csapatba, szóval nagyon örülök. Ő volt az élen a Yamahák közül a nap során, ami lenyűgöző. Nagyra értékelem az első napon végzett munkáját, észrevételeit, és nagyon várom, hogy együtt folytathassuk a tesztelést.”