2024. április 19. 08:42
KezdőlapMoto2Portimao teszt 3. nap – Acosta új körrekorddal első!

Portimao teszt 3. nap – Acosta új körrekorddal első!

A spanyol csodatini a csapattárs Augusto Fernandezt, valamint a tegnapi győztes Aron Canetet előzte meg.

Hétfőn zárult a Moto2 és Moto3 számára a hivatalos előszezoni teszt. A Moto3 címvédő világbajnoka, a kategóriaújonc Pedro Acosta tovább javította a már korábban is acélos tempóját, és új, nemhivatalos pályacsúccsal zárta elsőként a tesztet. Aki Ajo öröme teljes lehet, hiszen a második helyen a másik versenyzője, a szintén spanyol Augusto Fernandez zárt. A hispán dominanciát folytatva lett harmadik a tegnap elsőként végző Aron Canet. Tegnap ő döntötte meg először a körrekordot, ám ma ezt is tovább javították. A negyedik helyen Acosta kor-és honfitársát, Fermín Aldeguert találjuk, aki ma ismét a legjobb nem-kalexes versenyző lett. Ötödikként végzett a 2020-as Moto3 világbajnok spanyol Albert Arenas, míg legjobb nem-spanyolként a japán Ai Ogura lett a hatodik.
A két hiányzó is volt: a brit Sam Lowes már tegnap bejelentette, hogy ínhüvelygyulladás miatt kihagyja a mai napot; a német Marcel Schrötter pedig ma a legelső körében elesett, és eltört a bal karja.

Manuel Gonzalez a Yamaha VR46 Master Camp csapat Kalexén

Az újoncokról röviden: Acosta és Aldeguer eredményét már fentébb megírtuk, most nézzük a többieket. A cseh Filip Salac a 17., a holland Zonta van den Goorbergh a 18. lett ma. Őket követi két olasz: Alessandro Zaccone a 21., míg Niccolo Antonelli a 23. helyeken zártak – utánuk, 24-ként találjuk az argentín Gabriel Rodrigót. A Moto2 EB-ről érkező Yamaha VR46 Master Camp csapat mindkét versenyzője, a spanyol Manuel Gonzalez és a thai Kemith Kubo a 25. és 26. helyeken végeztek ma. A tavalyi amerikai Supersport-bajnok Sean Dylan Kelly utolsó előtti pozícióban zárt. A listát azonban nem egy újonc, hanem a mezőny legtapasztaltabb versenyzője, az olasz Simone Corsi zárja.