2024. április 27. 05:33
KezdőlapMoto2Aragón: Alonso López nem talált legyőzőre a 3. edzésen

Aragón: Alonso López nem talált legyőzőre a 3. edzésen

Alonso López idejét senki nem tudta megverni, így ő végzett a szabadedzések után az élen, megelőzve Fernándezt és Canet-et.

A melegedő időben a Moto2-esek harmadik szabadedzésének elején azonnal jöttek a péntekinél erősebb köridők. A kezdés után nem sokkal Arbolino ugrott az élre, de mezőny átrendeződése garantálható volt. Ogura az edzés elején bukott, így nehéz helyzetbe került a kvalifikáció előtt. Végül sikerült beindítani motorját és vissza tudott gurulni a bokszba. A jövőre MotoGP-ben jövőre debütáló és jelenleg Moto2-es listavezető Augusto Fernández visszavette az első helyet.

5 perccel a leintés előtt Augusto Fernández, Pedro Acosta, Jake Dixon volt a sorrend a top3-ban. Celestino Vietti nem továbbra se találta formáját, aki ekkor csupán a lista 22. helyén állt.

Az utolsó percek tartogattak még izgalmakat, hiszen minden versenyző javítani szeretett volna és bemotorozni magát a Q2-es pozíciókba. 3 perccel a leintés előtt 15 versenyző teljesített 1 másodpercen belüli köridőt. A pénteki napot élen záró Arón Canet ekkor a 10. helyen állt, majd edzés eleji bukása után visszaverekedte magát a harmadik pozícióba. Alonso López teljesített egy nagyon erős kört az utolsó percekben, amivel az élre ugrott Fernández és Acosta elé.

Celestino Vietti előhúzott egy 14. helyet érő köridőt, de pályaelhagyás miatt törölték azt, így a 26. helyre csúszott vissza, ami arra elég, hogy jelenése legyen a Q1-ben délután. Ugyanebben a cipőben jár Ai Ogura is, aki 15. helyével szintén nem jutott egyenes ágon a kvalifikáció második szakaszába.

Alonso López idejét végül senki nem tudta megverni, így ő zárt az élen az edzések után, megelőzve Fernándezt és Canet-et. A Q2-be jutók további névsora Acosta, Arbolino, Dixon, Aldeguer, Roberts, Navarro, Arenas, Bendsneyderm Chantra, Gonzalez, Salac sorrendben alakult.

Aragón: Moto2 szabadedzések kombinált végeredménye: