2024. március 19. 11:48
KezdőlapMoto2Phillip Island: Lópezt a hosszú körös büntetés sem állította meg

Phillip Island: Lópezt a hosszú körös büntetés sem állította meg

Rendkívül szoros volt a pontverseny a Moto2-es kategória mezőnyének rajtja előtt. A tegnapi kvalifikáció siralmasan sikerült Ai Ogurának. Vajon sikerült megszorongatnia Fernándezt?

Az élről induló Aldeguer remekül kezdte a futamot, de Ogura talán még nála is eredményesebb volt. Az ötödik soros indulást követően az első kört már a 9. helyen fejezte be. A hosszú körös büntetéssel sújtott Alonso López vette át a vezetést, és kisebb előnyre is tett szert az üldözőkkel szemben. A fiatal spanyol nem bízta a véletlenre. Rövid időn belül 1.7 másodpercre növelte a különbséget az élen. Mire úgy döntött, hogy teljesíti a büntetést, volt annyi előnye a többiekkel szemben, hogy simán vissza tudott térni az első pozícióba.

A spanyol pilóta mögött 1.3 másodperccel csapattársa érkezett, Arbolino, Fernández és Acosta társaságában. Az olasz versenyző gyorsan leszakította magáról az üldözőket és López nyomába eredt.

Meglepő képsoroknak lehettünk szemtanúi: Jorge Navarro a pálya szélén ült a füvön. Két kör is eltelt úgy, hogy a futamot nem szakították meg piros zászlóval, pedig a versenyző továbbra is nagy veszélynek volt kitéve. A spanyol versenyző Corsival ütközött, melynek eredményeképp az olasz áthajtott Navarro derekán.

Arbolino nagy igyekezete 18 körrel a futam vége előtt bukásba torkollott. Aldeguer eközben a 8. helyre esett vissza. López előnye már több, mint 3 másodperc volt, mikor a második helyért hatalmas csata kezdődött Acosta és Fernández között.

Vietti számára ismét nem alakult eredményesen ez a futam. 12 körrel a vége előtt bukott az olasz. Amire viszont senki nem számított, hogy a következő körben Augusto Fernández is eldobta a motort a 2-es kanyarban.

A harmadik helyért markáns csata zajlott Dixon és Beaubier között. Acosta egy ideig igyekezett faragni a hátrányát az élen haladó Lópezzel szemben, de a tavalyi Moto3-as világbajnok minden erőfeszítése hiábavaló volt.

Végül a dobogón López, Acosta és Dixon végzett.