2024. március 29. 01:48
KezdőlapMoto2Sepang: Arbolinónak sikerült, Ogurának nem

Sepang: Arbolinónak sikerült, Ogurának nem

3,5 pont volt a különbség Augusto Fernández és Ai Ogura között a japán javára a futam előtt. Hogyan alakult vajon kettejük párharca?

Arbolinónak sikerült legjobban a rajt, és nem is kellett sokat várnunk az első drámai pillanatig.

Chantra a nagy helyezkedések közepette nekiment Dixonnak, Acosta pedig nem tudta elkerülni a helyzetet.

Arbolino és Ogura több, mint 1 másodperces előnyre tett szert az élen. Fernández ekkor mindössze a 6. helyen haladt. A Vietti és Canet párharcot tekintve, az olasz a 13. helyen körözött, míg vetélytársa 2 pozícióval előtte. Fernández körideje majdnem egy másodperccel lassabb volt, mint Oguráé.

Arbolino az élen megfutotta a verseny leggyorsabb körét, leszakította magáról Ogurát. A japán nyugodtan körözhetett olasz versenytársa mögött, mivel 2,2 másodperces előnyben volt a 3. helyen motorozó López előtt.

Vietti számára gyorsan véget ért a futam. 13 körrel a verseny vége előtt, a 4. szektorban esett el az olasz.

Ogura szépen lassan elkezdett felzárkózni Arbolinóra, Fernández eközben leszakadt Dixonról. A 3. helyen López kénytelen volt átadnia pozícióját a nagy elánnal érkező Gonzáleznek. Joe Roberts ekkor kiállni kényszerült a versenyből.

Az élmezőny két tagja közel 7 másodperces előnyben haladt, Ogura szépen lassan elkezdte szorongatni Arbolinót.

Ogura 6 körrel a vége előtt átvette a vezetést Arbolinótól. Fernández továbbra is csak a 6. helyen haladt. A világbajnoki tabellán jelentősen megugrott a japán versenyző előnye.

A következő körben azonban Ogura kiszélesítette az ívet, így Arbolino visszavette az első pozíciót. A harmadik helyért eközben hatalmas csata zajlott 4 versenyző között. López állt ekkor a boly élén.

Fernández igyekezett mindent megtenni annak érdekében, hogy maga mögé utasítsa Dixont. A britnek azonban esze ágában nem volt megválni az 5. helytől. Sőt. Pár kanyarral később már Gonzálezt szorongatta.

Az utolsó körben Arboli előnye 0,3 másodperc volt, de Ogura egyéni legjobb második szektorral érkezett az olasz mögött. Megelőzte Arbolinót, de hiába a higgadt versenyzés, mégis elesett a japán. Aoyamáék bokszában teljes csalódottság és megsemmisülés uralkodott.

Fernández a 4. helyen hozta be a motort, így újra átvette a vezetést a világbajnoki tabellán. A futamot végül Tony Arbolino nyerte.