2024. április 24. 12:08
KezdőlapMoto3Majdnem öt év után nyert ismét futamot Andrea Migno

Majdnem öt év után nyert ismét futamot Andrea Migno

Bár már 26 éves, Andrea Migno a 2022-es Moto3-as szezonnyitón mindössze második győzelmét aratta. Szép hosszú nyeretlen időszakot zárt le.

Rögtön a verseny elején egy kis közjátékot láthattunk Katarban, ugyanis a pole-pozíciós Izan Guevara, a vb-favorit Dennis Foggia és a japán Tatsuki Suzuki is mehetett a rajtrács végére. Büntetésüket az időmérőn bemutatott „felelőtlen versenyzés” miatt kapták. Emiatt ráadásul mindannyian hosszúkörös büntetést is kaptak, Foggia egészen pontosan kettőt is.

Az első rajtkockába így Ayumu Sasaki került, akinek ez pályafutása során eddig mindössze egyszer adatott meg. A japán két kör után már másodperc feletti előnnyel állt az élen. 8 kör után pláne szokatlan jelenetek zajlottak le a kategória sajátosságaihoz mérten, ugyanis Sasaki előnye ekkor már 2,4 másodperc volt, a tizedik körre pedig ez felhízott háromra is.

Sasakit végül egy bukás, illetve az azzal járó sérült motor fosztotta meg karrierje potenciálisan első sikerétől. Bár egy highside után még folytatni tudta a versenyt, Migno hamarosan elment mellette, később pedig ripityára tört motorjával kiállt és feladta a versenyt.

Migno vezetésével egy sokszereplős csata alakult ki az élen, az olasszal, Sergio Garcíával, Deniz Öncüvel, valamint Kaito Tobával és John McPhee-vel. A verseny elején egyébként García is büntetést kapott és el kellett mennie egy hosszú körre. Ezt a spanyol végül maga mögött tudta hagyni, így került vissza az élmezőnybe.

García olyannyira erős volt, hogy még a vezetést is át tudta venni időlegesen, végül Migno és ő ki tudtak válni a bolyból. Migno ezt követően 0,037 másodperccel zárt az élen García előtt. Az olasz ezzel a 2017-es mugellói futam után végzett ismét az élen. A dobogóra még Toba állhatott fel, Öncü és McPhee előtt.

Hatodik lett a brazil újonc Diogo Moreira, Foggia és Guevara pedig a hetedik-nyolcadik helyre tudtak felzárkózni büntetéseik után. A top 10-be még egy másik japán, Yamanaka, valamint Xavier Artigas fért be.