2024. április 19. 03:30
KezdőlapMoto3Katalán Nagydíj - Guevara győzelem, óriási csata a dobogóért

Katalán Nagydíj – Guevara győzelem, óriási csata a dobogóért

Nagyon izgalmasan alakult a Moto3 kategória futama Barcelonában. Izan Guevara győzni tudott, mögötte óriási csatában a 2. futamát teljesítő Muñoz ért célba a második helyen.

Két hiányzó volt a rajtrácson – a Mugellóban bukó Diogo Moreira, aki bokatörést szenvedett és Ayumo Sasaki, aki kulcscsonttöréssel zárta a múlt hetet. Jorge „Aspar” Martinez 500. nagydíját teljesítette a vasárnapi futamon – remélve, hogy győzelemmel tudja ezt a nagyon szép számot ünnepelni.

Az élről induló Dennis Foggia jól kapta el a rajtot, meg tudta tartani vezető helyét az első kanyarban. Sergio García a 7. helyről startolva az első körben már a 3. helyen motorozott. Öncü ugyan jól indult, de a verseny 2. körére a 6. pozícióig esett vissza.

A 3. kör megkezdésekor a top3-ban Foggia, Guevara és García motorozott, de nagyon közel volt a mezőny egymáshoz, 16 versenyző alkotott egy hosszú vonatot, így elkezdődtek az oda-vissza előzgetések a legkisebb kategória futamán. Hol az asparosok, hol a leopardos versenyzők voltak az élen a verseny korai szakaszában.

A futam 7. körében következett a dráma Dennis Foggia számára – műszaki probléma miatt feladni kényszerült a versenyt, így ismét nem sikerült győzelemre váltania pole pozícióját.

A verseny 9. körében Holgado, Salvador és Yamanaka buktak a 10-es kanyarban. Az esés nem volt veszélytelen, de szerencsére a mezőny ki tudta kerülni a pályán maradó Salvadort. A Sasakit helyettesítő Salvadort az orvosi központba szállították további vizsgálatokra. Az esetet a felügyelők a verseny után vizsgálják.

A futam feléhez érve az élmezőnyt 7 pilóta alkotta, Öncü, Guevara, Muñoz, García, Masia, Suzuki és Fernandez sorrendben. A csatáknak köszönhetően további riválisok érték utol a vezető bolyt, így 11 versenyző volt csatában a dobogóért. Mindeközben Andrea Migno kapott hosszú körös büntetést pályaelhagyások miatt, aki elrontotta a bejáratot a kötelező kitérőnél, majd ki is állt a versenyből.

6 körrel a kockás zászló előtt Guevara kicsit meg tudott lépni a mezőnytől. Mögötte azonban még mindig óriási helyezkedés zajlott a dobogós helyekért.

5 körrel a leintés előtt az élmezőnyben motorozó Kaito Toba bukott a 10-es kanyarban.

A 18. körben az első három el tudott nyúlni az üldözőktől, ekkor Guevara, García, Muñoz sorrendben haladt a top3. Tatsuki Suzuki azonban nem adta fel a dobogó reményét és visszazárkózott az újonc David Muñozra.

Az utolsó kört Guevara kezdte meg az élen 1 másodperces előnnyel, miközben mögötte még mindig ment a helyezkedés a top3-as helyekért. Kiélezett csata zajlott García, Muñoz és Suzuki között a célvonalig. Végül a futamot Guevara nagy előnnyel nyerte, aki zsinórban negyedszer állhatott fel a dobogóra.

David Muñoz 2. nagydíján szerezte meg a dobogó középső fokát, egy hajszállal Suzuki előtt, aki Garcíát utasította maga mögé a harmadik helyért folytatott csatában.

Muñoz csapata érthetően önkívületi állapotban ünnnepelte a második helyet a boxban:

A verseny után több büntetést is kiosztottak a versenybírók, többek között Masiát sorolták egy hellyel hátrébb utolsó körös pályaelhagyás miatt. Az első tíz Guevara, Muñoz, Suzuki, García, Öncü, Tatay, McPhee, Masia, Fernandez, Artigas sorrendben alakult.