2024. március 28. 20:13
KezdőlapMoto3Holland TT - Guevara az első a szabadedzések után

Holland TT – Guevara az első a szabadedzések után

A GASGAS Aspar Team versenyzője, Izan Guevara ismét a Moto3 mezőnyének leggyorsabbjaként végzett a szabadedzéseken Assenben.

A Moto3-asok számára a hétvége első száraz edzésén Guevara volt a leggyorsabb a legkisebb kategóriában. Guevara 1:41.526-os időt ért, és ezzel az FP3-as edzésen és az összesített eredmények alapján is az első helyen végzett a TT Circuit Assenben. Ez a kör azonban mindössze 0,035 másodperccel volt gyorsabb, mint a Leopard Racing versenyzője, Dennis Foggia által csak pillanatokkal korábban elért időeredménye, ami a szombat délutáni pole pozícióért folytatott izgalmas küzdelemre utal.

A napsütéses időben Foggia csapattársa, Tatsuki Suzuki volt a leggyorsabb az FP3 felénél. A második etapban Foggia is javítani tudott, de az utolsó időmérős próbálkozásoknál még mindig fokozódott a tempó. A világbajnokságot vezető Sergio Garcia (GASGAS Aspar Team) 1:41.771-es időt ért el, Ayumu Sasaki (Sterilgarda Husqvarna Max) 1:41.680-as, majd Guevara 1:41.638-as időket motorozott.

Guevara körét sárga zászló miatt törölték, majd Foggia a kockás zászló előtt 1:41.561-el átvette a vezetést, de a szezon utolsó két futamát megnyerő Guevara javítani tudott idején és megszerezte az első helyet. Mögöttük Garcia lett a harmadik.

A 40 perces edzésen több bukás történt. Lorenzo Fellon (Sic58 Squadra Corse) csúnya bukást szenvedett a Stekkenwalból kiérkezve körülbelül 10 perccel az edzés vége előtt, ami miatt Sasaki ment ki a fűre, miközben kikerülő manővert hajtott végre. Fellon elég gyorsan talpra állt, kezét fájlalva. Elia Bartolini és Daniel Holgado is pórult járt az edzésen.