2024. április 23. 13:45
KezdőlapMoto3Buriram: Foggia indulhat az első rajtkockából

Buriram: Foggia indulhat az első rajtkockából

Dennis Foggia a kvalifikáción ismét megjavította a körrekordot és magabiztosan szerezte meg a pole pozíciót Masía és Sasaki előtt.

Száraz időben folytatódott a nap Thaiföldön, amikor a Moto3 kategória versenyzői a pályára gurultak a kvalifikáción.

Q1

A Q1 feléhez érkezve Fellon, Furusato, Fernández és García álltak a továbbjutó helyeken. Némi meglepetésre Guevara a 10. helyen tanyázott az edzés első felében. Néhány perccel a leintés előtt érkeztek a piros szektorok a versenyzőktől, Muñoznak és Guevarának is sikerült első négyet jelentő időt motoroznia, így viszont csapattársa, García szorult ki a továbbjutók közül. A legkisebb kategóriához híven hatalmas volt a forgalom és a helyezkedés a pályán, a versenyzők vártak egymásra.

Nem sikerült a javítás a versenyzőknek az utolsó körön, így a továbbjutók sorrendje Fellon, Guevara, Furusato és Muñoz volt. García a 20. helyről vághat neki a vasárnapi futamnak.

Q2

A kvalifikáció második szakaszának az elején Sasaki állt az élre, akitől Foggia vette át a vezetést. 2 perccel a leintés előtt Foggia – Sasaki – Moreira volt a sorrend az elő háromban, amikor az utolsó nagy rohamra indult a mezőny a pole pozícióért. 5 versenyzőnek sem volt mért ideje az utolsó gyors körök előtt – Masiá, Suzuki, Rossi, Kelso és Fellon is az edzés végére tartogatták gyors körüket.

Szinte minden versenyzőnél narancssárga szektorok érkeztek a leintéskor. Masiá vette át a vezetést ideiglenesen, de érkezett Foggia, aki ismét pályacsúcsot motorozott, és így megszerezte a pole pozíciót Masiá és Sasaki előtt. A top 10-ben Nepa, Moreira, Holgado, Rossi, McPhee, Yamanaka és Muñoz végeztek.

Guevara számára kevésbé sikerült jól a kvalifikáció, csupán a 11. helyről kezdheti meg a vasárnapi futamot.