2024. április 19. 03:50
KezdőlapMotoGPIndonézia teszt 2. nap – Luca Marini a leggyorsabb a privát Ducatival

Indonézia teszt 2. nap – Luca Marini a leggyorsabb a privát Ducatival

Valentino Rossi féltestvére, Marini mindenkinél gyorsabb volt, Marc Marquez végzett mögötte másodikként. Sokat javultak a köridők.

Nagy meglepetésre a Mooney VR46 Racing Team olasz versenyzője, Luca Marini végzett a tabella élén az indonéziai Mandalikában rendezett MotoGP teszt második napján. Féltávnál még a Red Bull KTM dél-afrikai versenyzője, Brad Binder állt az élen, ám vele ellentétben a mezőny jelentős része délután, az utolsó köreiben futotta meg a napi leggyorsabb körét. Marini is így tett – ő az 59 köréből az 57-ben futotta meg az 1:31.289-es idejét.
Másodikként a Repsol Honda nyolcszoros világbajnoka, Marc Marquez végzett, szűk két tizedes lemaradással Marini mögött. Harmadikként az apriliás Maverick Vinales zárt, 227 ezred hátrányban – ezzel újabb jelzését adva annak, hogy a noalei márkával komolyan számolni kell idén.

A címvédő világbajnok yamahás Fabio Quartararo lett a negyedik, ötödik és hatodik pedig ezredre azonos idővel a suzukis Joan Mir és a Pramac Ducati francia versenyzője, Johann Zarco lett. A tegnapi győztes Pol Espargaro csak nyolcadik lett ma.
A mezőny elképesztően szoros: 18 versenyző egy másodpercen belül van, de az utolsóként záró Darryn Binder lemaradása is csak 1,8 szekundum.
A pálya állapota ma sem volt tökéletes, az ideális íven kívül a pálya továbbra is nagyon koszos. De jobb volt mindenesetre, mint tegnap: sokat javultak a köridők. Pol Espargaro tegnapi elsőséget érő ideje (1:32.466) ma csak a 22. helyre lett volna elég.