2024. április 19. 13:48
KezdőlapMotoGPSachsenring: Bagnaia csak magával versenyzett, övé a pole

Sachsenring: Bagnaia csak magával versenyzett, övé a pole

A Sachsenring Marc Márquez távollétében az időmérőig a Ducatikról szólt. Szombat délutánra szétszedték ugyan őket, de Bagnaia megállíthatatlan.

A Ducati számára eddig nem kifejezetten feküdt a Német Nagydíj – igaz, Marc Márquez mellett nagyon kevés olyan versenyzőt vagy csapatot mondhatnánk, amelynek ténylegesen ment volna a Sachsenringen. Ehhez képest a gyári Ducati versenyzői, Francesco Bagnaia és Jack Miller folyamatosan srófolták feljebb a legjobb időket. Így volt ez a harmadik szabadedzés során is, ahol előbbi volt a mezőny leggyorsabbja – pályarekorddal.

Q1

Ehhez képest meglepetés volt, hogy mindkét Gresini-motoros, Enea Bastianini és Fabio Di Giannantonio is a Q1-ből kellett, hogy kezdjenek az időmérőn. Ott volt még a Q1-es mezőnyben többek között mindkét Repsol, valamint a KTM-esek, Miguel Oliveira és Brad Binder is. Az első körök végén Diggia volt a leggyorsabb, megelőzve Espargarót, Bezzecchit és Álex Márquezt.

Di Giannantonio akkora időt ment elsőre, amit a többiek másodszorra is csak megközelíteni tudtak. Bezzecchi 2 és fél perccel a vége előtt feljött ugyan másodiknak, de az ő hátránya is majdnem három tized volt. Valódi csata tehát csak a 2. továbbjutó helyért zajlott, Bezzecchi, Oliveira és Pol Espargaró között alig volt különbség. Bezzecchi javára végül mindössze négy ezred döntött a Q2-es szereplést illetően.

Enea Bastianini csak hetedik lett a Q1-ben, így pedig mindössze a 17. helyről vághat majd neki a holnapi futamnak. Folytatódott a Yamaha vesszőfutása, ugyanis ha levesszük Fabio Quartararo teljesítményét, Andrea Dovizioso végzett legelőrébb. És az is csak a 19. rajthelyet jelenti majd.

Q2

A jelentős Ducati-túlsúlyt mutató Q2 első valamire való mért körét Aleix Espargaró hozta 1:20.413-mal. Ugyan az apriliás javítani tudott a következő körén, Bagnaia még nála is többet faragott a magáéból, és ő állt az élre. 10 perccel a vége előtt már a gyári Ducati állt az első két helyen Bagnaia-Miller sorrendben. Mögöttük szintén egy Ducati, Jorge Martín következett.

Az utolsó 5 percre fordulva Bagnaia volt az, aki folyamatosan javított saját legjobb körén. 1:20-on kívüli körök után harmadik nekifutásra már befért a lélektani határ alá, órája 1:19.931-nél állt meg. Espargaró az Aprilián szét tudta választani a két Ducatit, és feljött másodiknak, de hátránya egy tizednél is több volt. Rövid ideig még Quartararo is odafért másodiknak, őt Zarco hagyta maga mögött.

A végén bár Bagnaia visszajött a pályára, igazi adok-kapok a második rajtkockáért zajlott a két francia között. Ebből végül Quartararo jött ki győztesen, így övé lett a 2. pozíció a Pramac motorosa előtt. A második sorból Aleix Espargaró, a Q1-ben kezdő Fabio Di Giannantonio, valamint Jack Miller várhatja majd a rajtot.