2024. április 24. 14:18
KezdőlapMotoGPMarini tarolt a valenciai teszten

Marini tarolt a valenciai teszten

A Ducati versenyzője, Luca Marini az élen zárta a MotoGP keddi valenciai tesztjét. Az olasz mögött az Aprilia sztárjai helyezték magukat előtérbe, a KTM és a Yamaha is bekerült a Top 10-be, a Honda lemaradt.

Egy órával a vége előtt a Ducati gyári pilótája, Enea Bastianini a 6-os kanyarban bukott – ő sértetlen maradt. Egyébként az új burkolatot is felszerelték a motorjára. Az olasz összesen 54 kört teljesített a gyári Ducatival való debütálásakor.

A világbajnok Pecco Bagnaia 59 kört tett meg kedden Valenciában. A Ducati gyári versenyzője új burkolattal dolgozott világbajnok motorján. A leggyorsabb Ducati-pilóta végül Luca Marini volt a VR46-os csapatból. Az 1:30.032 perces idővel még egy tizeddel is gyorsabb volt, mint a szombati kvalifikáción.

A Yamaha és a második helyezett Fabio Quartararo számára az első téli teszt arról szólt, hogy az új motorral és a különböző burkolatokkal megalapozza a 2023-as szezont. A francia a 9. helyen végzett, csapattársa, Franco Morbidelli a 14. helyen. 2023-ban már csak két Yamaha M1-es lesz a MotoGP rajtrácsán.

Az Aprilia számára ez a teszt aranyat érhetett, miután a vasárnapi futam két kieséses kudarccal végződött. Maverick Viñales a második helyre motorozott, az újonc Miguel Oliveira a negyedik, Aleix Espargaró pedig az ötödik helyen végzett. Viñales is az egyik legfoglalkoztatottabb versenyző volt a nap folyamán 89 körrel.

A Red Bull KTM sztárja, Brad Binder 63 kört teljesített és a hetedik helyen végzett, míg új csapattársa, Jack Miller 1’30.787-es köridőt futott és a 17. helyen zárt, 0.7 másodperccel lemaradva az élen álló Luca Marinitől. A GASGAS újonca, Pol Espargaró (86 kör) – aki a Hondától érkezett a Tech3 csapathoz – a 16. lett.

A Honda sztárja, Marc Márquez teljesítette a legkevesebb kört a 4,005 km-es pályán. A nyolcszoros világbajnok 50 kört tett meg a Circuit Ricardo Tormón, a japán gyártó három motort biztosított neki a teszteléshez. Csapattársa, Joan Mir küzdött az RC213V-vel. A 2020-as MotoGP-világbajnoka végül nem végzett a 18. helynél előrébb.

A Valencia GP győztes Álex Rins, aki a Suzukiról az LCR Hondára váltott, szintén nem debütált könnyen az új munkagéppel. A spanyol csak a 20. helyen fejezte be a tesztet, közvetlenül Raúl Fernández (Aprilia) és az újonc Augusto Fernández (GASGAS) előtt.