szombat, május 21, 2022
Moto GP - 🇵🇹 Portugál Nagydíj
Moto GP - 🇪🇸 Spanyol Nagydíj
Moto GP - 🇮🇹 Olasz Nagydíj
Moto GP - 🇫🇷 Francia Nagydíj
🇬🇧 Brit Superbike - Oulton Park
🇬🇧 Brit Superbike – DONINGTON PARK
WorldSBK - 🇳🇱 Assen 1.verseny
WorldSBK - 🇳🇱 Assen 2.verseny
WorldSBK - 🇵🇹 Estoril 1.verseny
WorldSBK - 🇵🇹 Estoril 2.verseny
KezdőlapMotorsportHétvégi menetrend - nemzeti bajnokságok magyar részvétellel

Hétvégi menetrend – nemzeti bajnokságok magyar részvétellel

Az előttünk álló hétvégén nem lesz sem MotoGP, sem Superbike VB forduló – ilyenre legközelebb július 22-24-én kerül sor. De a magyar motorsportrajongók így sem maradnak néznivaló nélkül. Ugyanis több nemzeti – és nemzetközi bajnokságot rendeznek, amelyeken két magyarnak is szurkolhatunk.

- Hirdetés -

JuniorGP: a portugáliai Estorilban elindul a FIM CEV Repsol, vagyis a spanyol nemzeti utánpótlás-sorozat égisze alá tartozó bajnokság, a JuniorGP. A korábban Moto3 Junior Világbajnokság idén magyar érdekeltségű is lesz, ugyanis a HUMDA támogatásával induló Görbe Soma a Red Bull Rookies Cup mellett ebben a bajnokságban is részt vesz, az Artbox csapat Hondájával.
A JuniorGP mellett fut még a CEV Moto2 Európa-bajnokság, ahonnan szintén több versenyző érkezett már a VB porondjára.
A bajnokságokat alapesetben a YouTube-on közvetítenék, a sorozat weboldala szerint azonban idén az Arena4+ fizetős online csatorna fogja élőben adni a vasárnapi versenyeket. A csatorna weblapján nem találni erre vonatkozó információt, így nem tudni, hogy Magyarországról láthatjuk-e a YouTube-on.

IDM Superbike: a német nemzeti bajnokság is kezdetét veszi a Lausitzringen. A bajnokság éllovasai közül többen állandó résztvevői az Endurance VB-nek, elég csak az olyan neveket megemlíteni, mint Ilya Mikhalchik vagy Markus Reiterberger. Mi magyarok ismét érdekeltek vagyunk a Supersport 300 géposztályban, idén azonban a HRE Team négy helyett már csak egy magyart indít – név szerint Számadó Mátét.
A szombati és vasárnapi versenyeket a sorozat a YouTube-on élőben közvetíti.

Olasz Superbike: az olasz nemzeti bajnokság, vagyis a CIV második állomásához érkezett, melyet a Róma melletti Vallelungában rendeznek.
A tavalyi évtől eltérően idén már nem közvetítik a Facebookon, csak az olasz szövetség fizetős online csatornáján.

Francia Superbike: a franciák nemzeti pontvadászata is folytatódik Nogaróban. A tavaly remeklő, és a bajnoki címet egy bukás miatt elveszítő Valentin Debise idén is remek formában kezdett.
A versenyt nem közvetítik sem az interneten, sem másutt.

Mégegyszer, röviden:

JuniorGP Estoril, Portugália
IDM Superbike Lausitzring, Németország
Olasz Superbike Vallelunga, Olaszország
Francia Superbike Nogaro, Franciaország

 

 

 

A hétvégi menetrend programja, magyar idő szerint:

SZOMBAT
09:40 – 10:05 IDM Supersport 300 1. időmérő
10:00 – 10:40 JuniorGP 1. időmérő
10:00 – 10:25 Olasz Superbike 2. időmérő
10:50 – 11:20 IDM Superbike 1. időmérő
12:30 – 13:10 CEV Moto2 1. időmérő
13:00 – 13:25 IDM Supersport 300 2. időmérő
13:20 – 14:00 JuniorGP 2. időmérő
14:00 Olasz Superbike 1. verseny
14:05 – 14:35 IDM Superbike 2. időmérő
15:40 – 16:05 Francia Superbike Időmérő
15:50 – 16:30 CEV Moto2 2. időmérő
16:30 IDM Supersport 300 1. verseny Online: YouTube
VASÁRNAP
09:35 – 09:45 IDM Supersport 300 Warm-up
10:40 – 10:50 JuniorGP Warm-up
11:20 IDM Superbike 1. verseny Online: YouTube
11:45 Francia Superbike 1. verseny
13:00 CEV Moto2 1. verseny Online: YouTube (?)
14:00 JuniorGP Verseny Online: YouTube (?)
14:05 IDM Supersport 300 2. verseny Online: YouTube
15:00 IDM Superbike 2. verseny Online: YouTube
15:00 Olasz Superbike 2. verseny
16:00 CEV Moto2 1. verseny Online: YouTube (?)
16:00 Francia Superbike 2. verseny