2024. április 27. 03:55
KezdőlapMotorsportJuniorGP - Görbe Soma pechsorozata Barcelonában is folytatódott

JuniorGP – Görbe Soma pechsorozata Barcelonában is folytatódott

A harmadik álllomásához érkezett a JuniorGP 2022-es szezonja, amelynek a mindenki által jól ismert katalán aszfaltcsík, Barcelona adott otthont. A hétvégén ezúttal is rajthoz állt hazánk fia, a HUMDA támogatásával versenyző Görbe Soma. Az Artbox csapat Hondájával induló Soma nagyon szép eredményt érhetett volna el – a technika azonban nem volt ebben partner.

Szabadedzések

A pénteki első szabadedzésen Soma nem teljesített mért kört, a másodikon azonban már 19. helyen végzett a 35 fős mezőnyből, 2,3 másodperccel elmaradva az idén megállíthatatlannak tűnő spanyol José Ruedától (aki a Red Bull Rookies Cupban éppúgy a bajnoki cím legfőbb várományosa, mint itt).

Időmérők

Az első időmérőn Soma a 25., a másodikon a 26. helyet szerezte meg, a két időmérő összesített eredménye alapján a 25-ként zárt. A rajtelsőséget (milyen meglepő) José Rueda szerezte meg, hat tizedet adva a második helyezett maláj Syarifuddin Azmannak, és nyolc tizedet a harmadik spanyol Ángel Piquerasnak.

Warm-up

A bemelegítő edzésen Soma a 26. lett, ezredre azonos időt futva a japán Kanta Hamadával. Ezt a sessiont is José Rueda nyerte meg, hét tizeddel megelőzve a második olasz Filippo Fariolit.

Versenyek

A futamok közvetítése ezen a linken nézhető vissza. Az első verseny 0:16:00-nál, a második pedig 3:16:00-nál kezdődik.

Első verseny

Soma az első versenyen a 24. helyről indulhatott, mivel az időmérőn hatodikként végző uruguayi Facundo Llambias nem állt rajthoz. Soma az első körben tartotta a pozícióját, később egy többfős bollyal csatázott együtt. A riválisai a német Philip Tonn, a japán Kanta Hamada, a svájci Noah Dettwiler, az ausztrál Jacob Roulstone, az olasz Mattia Volpi, a kanadai Torin Collins, a spanyol Álvaro Carpe és az osztrák Jakob Rosenthaler voltak.
A bolyban Soma a második, összetettben pedig a 20. helyen zárt a japán Hamada mögött. Az egész versenyen pedig Somáé lett a legjobb szektoridő az első szektorban!

A futamot megintcsak José Rueda nyerte: rajt-cél győzelmet aratott, fokozatosan ellépve a többiektől, esélyt sem adva nekik. A második és harmadik helyezett Syarifuddin Azman és Filippo Fairoli bő 11 másodperces hátrányban értek célba.

José Rueda nem ismert kegyelmet Barcelonában. Fotó: Dorna Sports.

Második verseny

A második verseny zseniálisan alakult Soma számára: fokozatosan javított a helyezésein, három körrel a vége előtt már a 9. pozícióban volt, ahová a 24. rajthelyről zárkózott fel – amikor is megállt alatta a Honda… a kiváló helyezés és pontszerzés helyett egy újabb DNF szerepel Soma neve mellett…
Az élmenők számára nem volt változás az első futamhoz képest: Rueda bucira verte a mezőnyt, a harc az ezüstért zajlott. Ezt ismét Azman szerezte meg, a dobogó legalsó fokára ismét Farioli állhatott fel.

Mindkét futamon ugyanaz lett a dobogó: 2. Azman – 1. Rueda – 3. Farioli. Fotó: Dorna Sports

Soma így nyilatkozott a futam után:

Soma így jelenleg az összetett ponttáblázat 22. helyén áll, holtversenyben a spanyol Marcos Uriartéval.

A következő JuniorGP fordulót július első hétvégéjén rendezik majd Jerezben, de Soma már most hétvégén rajthoz áll a Sachsenringen, a Red Bull Rookies Cup legújabb fordulójában.