2024. április 23. 15:09
KezdőlapMotorsportAssen - hazai rajtelsőség, legjobb magyarként Rossi Moor 4. az NTC időmérőjén

Assen – hazai rajtelsőség, legjobb magyarként Rossi Moor 4. az NTC időmérőjén

Az asseni MotoGP hétvége betétversenyeként a magyarok számára egyik, ha nem a legfontosabb utánpótlás-sorozat, a Northern Talent Cup mezőnye is megméreti magát.

A srácok számára a csütörtöki nappal vette kezdetét a program a pályabejárással, de nem merült ki ennyiben a tevékenység – ugyanis a tabella éllovasainak: Rossi Moornak, Farkas Kevinnek és Loris Venemannak megadatott a lehetőség, hogy a MotoGP sajtótájékoztatóján ők is kérdezhessenek a királykategória két francia menőjétől, Fabio Quartararotól és Johann Zarcótól:

Reméljük, hogy pár év múlva már őket fogják kérdezni az ifjoncok a sajtótájékoztatón!

Rossi Moor – Johann Zarco – Farkas Kevin – Fabio Quartararo – Loris Veneman. Fotó: Dorna Sports

Szabadedzések

Első szabadedzés

A pénteki első edzést a hollandiai eső elmosta, a MotoE második szabadedzésével egyetemben. A Moto3-asok második szabadedzésére lett csak használható a pálya. A srácok így csak egy edzést teljesítettek.

Első szabadedzés helyett a boxutcában áztak a srácok. Fotó: Dorna Sports

Második szabadedzés

A második (egyben egyetlen) szabadedzés magyar szempontból kiválóan alakult. A felszáradó pályán három magyar végzett az első négyben: Rossi Moor nyert, Vincze Martin lett a második, Varga Tibor pedig a negyedik. Közéjük harmadikként a hazai pályán induló Jurrien van Crugten fért be. Farkas Kevin hetedikként, Lőrinc László pedig 21-ként zárta a gyakorlást.

Lőrinc László. Fotó: Dorna Sports

Időmérő

A kvalifikációra már felszáradt a pálya, így szinte mindenki javított a köridején. A legjobban ez Van Crugtennek sikerült, így ő szerezte meg a rajtelsőséget. A második rajthelyet a szintén holland Loris Veneman foglalta el, de ő is bő négy tizeddel végzett honfitársa mögött. Az első sort a német Dustin Schneider teszi teljessé.
A legjobb magyar, ahogyan a címben is írtuk, a negyedik pozícióban záró Rossi Moor lett, az ő hátránya jó nyolc tized Van Crugten mögött. Farkas Kevin a nyolcadik, Varga Tibor a kilencedik helyről várhatja a rajtjelzést. Vincze Martin a 12., míg Lőrinc László a 22. kockából indulhatnak szombaton és vasárnap.

Vincze Martin (12) és Farkas Kevin (28). Közöttük Luca Göttlicher (3). Fotó: Dorna Sports