2024. március 28. 20:28
KezdőlapMotorsportJuniorGP - Görbe Soma dupla kiesése Jerezben

JuniorGP – Görbe Soma dupla kiesése Jerezben

Amikor már azt hinnénk, hogy Görbe Soma az összes idei balszerencséjét már elhasználta, sajnos akkor az élet pofoncsap, és emlékeztet minket arra, hogy van még ott, ahonnan az jött…

Ahogyan a címünkben is írtuk: a HUMDA támogatásával versenyző Görbe Soma sajnos a JuniorGP legutóbbi, jerezi állomásáról is pont nélkül távozott, ugyanis a két verseny egyikén sem látta meg a kockás zászlót. Nézzük meg, hogy hogyan történt mindez.

Szabadedzések

A pénteki első szabadedzésen Soma a 23. helyen zárt, 2,3 tizeddel José Rueda mögött. A második tréningen valamivel lassabb volt, mint délelőtt: ekkor a a 27. lett csak, de a lemaradása viszont kevesebb volt a győztes Collin Veijerhez képest (két másodperc).

Időmérők

Az első időmérőn Soma a 19. lett, 1,3 tizeddel Veijer mögött. A másodikon már csak a 24. pozícióban zárt, majdnem két másodperccel Angel Piqueras mögött. Viszont az utóbbin szinte senki sem javított, az összetett eredménylista megegyezett az első tréningével, így Soma a 19. helyről várhatta a rajtlámpák kialvását a vasárnapi két futamon.

Soma (42) Álvaro Ruiz (83) előtt. Fotó: HUMDA / Artbox Team

Versenyek

A futamokat a sorozat hivatalos YouTube-csatornáján közvetítették, ezen a linken lehet megtekinteni. Az első futam rajtja 0:15:30-nál, a másodiké 3:15:30-nál kezdődik.

Első verseny

Sajnos Soma futama idejekorán véget ért: az első kört sem tudta teljesíteni. Az első kör utolsó kanyarjában ugyanis két fokozat közé váltott, emiatt a motor lelassult. Ez még önmagában nem lett volna baj, viszont emiatt belément a mögötte érkező maláj Danial Shahril, így mindketten kiestek.

A versenyt a KTM-es holland Veijer nyerte meg, szoros csatában legyőzve három hondást: az Estrella Galicia duóját (José Rueda és Ángel Piqueras) valamint a maláj Syarifuddin Azmant.

Nem értek célba
DAVID SALVADOR SPA LAGLISSE ACADEMY HUSQ.

Második verseny

A második futam már tovább tartott Soma számára, de sajnos ekkor sem láthatta meg a kockás zászlót. Soma szépen jött fel, az első kört a 18., a másodikat a 17. helyen zárta. A következő két körben ismét a 18. volt, majd ezután következett egy visszaesés. A 21. helyen haladt, amikor is a futam féltávjánál, a nyolcadik körben történt egy bukás: az olasz Alessandro Morosi elesett, a bukás következtében pedig az ausztrál Jacob Roulstone is búcsúzni kényszerült. Ám ekkor még nem tudthattuk, hogy ez Soma versenyének is véget vetett: ugyanis Soma közvetlenül Morosi mögött haladt a bukás pillanatában, az aszfaltról felpattanó alkatrész (vagy éppen maga a motor) pedig eltalálta Soma Hondáját.

Emiatt az sajnos vezethetetlenné vált: folyamatosan vibrált. Soma kiállt a boxba, hogy a csapat megvizsgálja azt. Először nem találtak semmit, így Soma újra pályára hajtott – a motor azonban semmit sem változott, a hazánk fia pedig nem látta értelmét körözni a vezethetetlen motorral.

A futamot a listavezető spanyol José Rueda nyerte meg, nagy fölénnyel a KTM-es spanyol David Almansa és a hondás brit Eddie O’Shea előtt.

THÉO GOURDON FRA LEOPARD JUNIOR HONDA
ALESSANDRO MOROSI ITA AC RACING TEAM HUSQ.