2024. április 19. 19:51
KezdőlapSuperbikeBarcelona WSBK teszt 2. nap – Razgáé az esős zárónap

Barcelona WSBK teszt 2. nap – Razgáé az esős zárónap

Szombaton zárult a Superbike világbajnokság hivatalos előszezoni tesztje, amely az első nappal ellentében már nem száraz körülmények között zajlott. A második napot a gyári Yamaha csapat török versenyzője, az immáron 1-es rajtszámmal induló Toprak Razgatliogu nyerte meg. A címvédő világbajnok még az eső leeste előtt futotta meg nemcsak a mai, de mindkét nap legjobb köridejét is (1:40.571). A Yamaha által készített összeállítás jól megmutatja, hogy mennyivel másabb vizes pályán menni, mennyivel korábban fékeznek a motorosok:

A hangvillások, így Razgatlioglu is a mai nap az új kipufogórendszer, valamint az új elektronikai csomag tesztelésére koncentráltak.
A második leggyorsabb ma a tegnapi győztes spanyol Alvaro Bautista lett, csak ő és Razga tudtak 1:41 alá bemenni. A mai harmadik némi meglepetésre a Honda újonca, a MotoGP-ből érkező spanyol Iker Lecuona lett. Ez bíztató az aranyszárnyas márka számára – az viszont már nem, hogy a másik versenyzőjük, a szintén spanyol Xavi Vierge a 12-es kanyarban highsideolt. Ez a bukás a piros zászlót is előhozta, Viergét pedig bordasérülésekkel kórházba szállították.

A Kawasaki hatszoros világbajnoka, az északír Jonathan Rea ma a negyedik lett, megelőzve a GRT yamahás amerikai Garrett Gerloffot és a gyári ducatis olasz Michael Ruben Rinaldit. A bolognaiaktól a bajorokhoz igazoló angol Scott Redding a hetedik helyen zárt ma – vagyis az első hétben öt különböző márka található!
A gyári BMW csapat másik gyári versenyzője, Michael van der Mark sérülés miatt nem tudott a teszten részt venni, így őt az IDM Superbike bajnok és Endurance VB-futamgyőztes ukrán Ilya Mikhalchik helyettesítette, aki ma 14. lett, jó két másodperccel Razgatlioglu mögött.
A listát ezúttal is a Moto2-ből érkező, de MotoGP-t is megjárt maláj Hafizh Syahrin zárja.

A második napról készített összefoglaló videót itt lehet megtekinteni.

Viszonyításképpen az eddigi pályacsúcsok:
Legjobb edzéskör: 1:40.408 (Tom Sykes, BMW, 2021)
Legjobb versenykör: 1:41.493 (Toprak Razgatlioglu, Yamaha, 2021)

20. Hafizh Syahrin MIE Racing Honda Honda 1:45.539

A 2022-es Superbike világbajnokság két hét múlva, április 08-10-én veszi kezdetét a spanyolországi Motorland Aragon versenypályán.