2024. április 20. 01:56
KezdőlapSuperbikeDonington - Razgatlıoğlu utcahosszal nyert, Bautista bukott

Donington – Razgatlıoğlu utcahosszal nyert, Bautista bukott

Toprak Razgatlıoğlu rögtön a futam elején az élre állt és magabiztos, domináns motorozással ott is fejezte be a versenyt Rea előtt. Bautista először nullázott az idei szezonban.

Változatlanul napos időben indult a futam a Superbike mezőnye számára Donington Parkban.

Razgatlıoğlu kapta el a legjobban a rajtot, egyből az élre állt a 23 körös verseny elején. A futam első köre nem volt izgalommentes. Bautista fejezte be másodikként török riválisa mögött, Lowes a harmadik helyen állt ekkor. Rea egészen az ötödik helyig csúszott vissza, innen kellett megkezdenie a felzárkózást az északír versenyzőnek. Razgatlıoğlu egy kényelmesnek tűnő, fél másodperces előnyt motorozott ki a futam elején, míg a harmadik körben Rea csapattársát megelőzve visszaért a dobogó legalsó fokára világbajnoki riválisai mögé.

A kawasakis versenyző körökön át haladt Bautista mögött, miközben török ellenfelük már több, mint 1 másodperces előnnyel vezette a mezőnyt. Rea majdnem elesett, amikor a rázókő megdobta, de hatalmas mentésével sikerült elkerülnie a bukást.

18 körrel a leintés előtt az új lengőkarral felszerelt versenygépével Scott Reddingnek sikerült a negyedik helyig felverekednie magát. Eközben Rea változatlanul nem tudott elmenni ducatis ellenfele mellett, Razgatlıoğlu pedig már 1,7 másodperces előnnyel haladt az élen. Óriási csata zajlott a második helyért Bautista és Rea között, ami a töröknek kedvezett.

16 körrel a kockás zászló előtt a kawasakis pilótának sikerült elmennie spanyol riválisa mellett. Ekkor Razgatlıoğlu előnye már 3 másodperc volt az élen. Rea nem tudott elszakadni Bautistától, továbbra is nagyon közel motoroztak egymáshoz. Reddig lemaradása 2,4 másodperc volt a negyedik helyen, nyakában Lowes-al. Lecuona, Bassani, Rinaldi, Gerloff és Locatelli alkották ekkor a legjobb tízet.

A verseny felénél Bautista vette vissza a második helyet egy rövid időre, hamar érkezett a válasz Rea-től. A spanyol azonban nem adta fel a második pozícióért folytatott küzdelmet, továbbra is az északír mögött haladt szorosan. 9 körrel a leintés előtt a 12-es kanyarban Rea hibázott, aminek következtében Bautista vette vissza a második helyezést. Lemaradásuk ekkor 4,6 másodperc volt már yamahás vetélytársuk mögött.

8 körrel a leintés előtt jött a dráma, Bautista bukott a 12-es kanyarban, így megszakadt 12 futam óta tartó sorozata, miszerint mindig ott tudott lenni a dobogón. Vissza tudott gurulni ugyan a pályára, de nem sokkal később kiment a bokszba. A spanyol esésével Redding örökölte meg a dobogós helyet.

Rea a csatázás és ellenfele bukása után visszavett a tempóból, Razgatlıoğlu utcahosszal vezette a futamot. A harmadik helyért alakult ki öldöklő küzdelem Redding és Lowes között. A BMW-s versenyzőnek láthatóan nagyon kevés volt már a tapadása. 3 körrel a leintés előtt folyamatosan cserélgették egymás között a pozíciókat. Lowes vette át végül a harmadik helyet, Redding pedig az alacsony tapadással küzdve nem tudott már visszatámadni.

Az utolsó kör megkezdésekor sok izgalom már nem maradt, Razgatlıoğlu 7,4 másodperces előnyben volt Rea-vel szemben, aki szintén megnyugtató távolságban motorozott csapattársa, Lowes előtt, aki idei első dobogós helyezését érte el. Redding ért célba végül a negyedik helyen, Bassani, Rinaldi, Gerloff, Lecuona, Baz és Locatelli előtt.

MacKenzie pontokat tudott szerezni debütáló futamán, a 14. helyen fejezte be a versenyt.